اخبار نساجی

۲۵۰ كيلومتر از راه آهن تهران – بندرعباس امسال دو خطه مي‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

تهران – مديركل خط و سازه‌هاي فني راه آهن جمهوري اسلامي گفت: بخش قابل توجهي از عمليات دوخطه كردن راه آهن تهران – بندرعباس انجام شده است و امسال نيز ۲۵۰ كيلومتر ديگر از حوالي يزد تا بندرعباس دوخطه خواهد شد.
۲۵۰ كيلومتر از راه آهن تهران – بندرعباس امسال دو خطه مي‌شود

‘مصطفي معيني’ روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا اظهار داشت: از كل مسير تهران – بندرعباس، محدوده تهران تا قم دو خطه شده است و اميدواريم از قم تا يزد هم طي سال‌هاي آتي دوخطه شود.
وي، رفع گلوگاه‌هاي ظرفيتي در مناطق مركزي كشور با هدف سير ايمن و روان با ترافيك بالا در شبكه ريلي را از برنامه‌هاي راه آهن جمهوري اسلامي در سال‌هاي اخير دانست و افزود: مراكز معدني و پالايشگاهي در مناطق مركزي كشور وجود دارند كه انتظار مي رود با دوخطه كردن راه آهن در اين مناطق سرعت حركت قطارها به ميزان قابل توجهي افزايش يابد.
معيني همچنين گفت: علاوه بر اين با بازگشايي ايستگاه‌هاي بسته بين راهي و تطويل و تجهيز خطوط در اين مناطق، در اين مسيرها تردد قطارهاي بيشتري در اين مسيرها امكان پذير خواهد شد.
وي، احداث دو تونل مهم در مسير اردكان – چادرملو و اصلاح شيب و فراز شبكه ريلي در استان‌هاي اصفهان، يزد و هرمزگان را ازديگر اقدامات راه آهن عنوان كرد كه با هدف بهبود مصرف سوخت در شبكه ريلي و افزايش سرعت لكوموتيوها انجام مي شود.

مدير كل خط و سازه هاي فني راه آهن جمهوري اسلامي همچنين گفت: تجهيز سيستم‌هاي كنترل ترافيك مسيرهاي ريلي به سيستم‌هاي ‘ سي.تي.سي’ و ‘اي.تي.سي’ از برنامه هايي است كه هم ايمني را افزايش مي‌دهد و هم نظارت و كنترل بيشتر را بر تردد قطارها امكان پذير خواهد كرد.
وي تصريح كرد: مهمترين هدف راه آهن در اجراي برنامه‌هاي افزايش بهره وري خطوط ، حفظ و ارتقاي ايمني شبكه و در مرحله بعد افزايش ظرفيت در سرعت و بار انتقالي است تا ميزان بار بيشتري با تعداد قطار بيشتر جابه جا شود و هم قطارها با سرعت بالاتري از خطوط ريلي تردد كنند.
معيني خاطر نشان كرد: سرعت قطارها در هر مسير به جغرافيا، هندسه مسير و امكانات زيربنايي آن منطقه بستگي دارد بطوري كه سرعت حركت قطارها از ۶۰ كيلومتر بر ساعت در مسيرهاي كوهستاني تا ۱۵۰ كيلومتر بر ساعت در مسير تهران- مشهد متفاوت است.

hinza chemical تبلیغات

** بهسازي و بازسازي ۵۳۰ كيلومتر خطوط ريلي در سال جاري
مديركل خط و سازه هاي فني راه آهن جمهوري اسلامي همچنين گفت: در صورت محقق شدن بودجه پيشنهادي در سال جاري، ۲۰۰ كيلومتر خط بازسازي و ۳۳۰ كيلومتر هم بهسازي مي شود.
به گفته معيني، در بازسازي خطوط ريلي كل روسازي مسير اعم از ريل و تراورس جمع آوري شده و دوباره تجهيز مي شود.

وي با اشاره به اينكه درسال گذشته در مجموع ۲۵۰ كيلومترخطوط ريلي بازسازي و بهسازي شد، اضافه كرد: با توجه به اعتبارات اختصاص يافته و ظرفيت سازي انجام شده، راندمان راه آهن به دو برابر افزايش پيدا مي كند.
مديركل خط و سازه‌هاي فني راه آهن جمهوري اسلامي، ايجاد رقابت و افزايش ظرفيت پيمانكاري را از ديگر برنامه هاي راه آهن جمهوري اسلامي ذكر كرد و گفت: در حال حاضر اين ظرفيت در كشور ايجاد شده كه پيمانكاران توانمند در مجموعه رشد كنند ضمن اينكه افزايش كيفيت و مرغوبيت پروژه ها و ايجاد تعادل در قيمت ها از نتايج مثبت اين برنامه‌ها بوده است.

وي در خصوص تامين ريل راه آهن اظهار اشت: در حال حاضر ريل را از خارج وارد مي كنيم، با اين حال ذوب آهن اصفهان در حال برگزاري مناقصه براي خريد تكنولوژي ريل براساس استانداردها است.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن