اخبار نساجی

۱۰ قلم عمده وارداتی به کشور اعلام شد / برنج در صدر لیست واردات

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

10 قلم عمده وارداتی به کشور اعلام شد / برنج در صدر لیست واردات

گمرک ایران ۱۰ قلم عمده وارداتی کشور در ۷ ماهه نخست سال جاری را اعلام کرد که بر اساس آن میزان واردات برنج در مدت زمان مذکور یک میلیارد و ۴۶۴ میلیون دلار و دانه گندم نیز ۶۵۵ میلیون دلار بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، گمرک ایران ۱۰ قلم عمده وارداتی کشور در هفت ماهه ابتدای سال جاري را اعلام کرد. در گزارش گمرک آمده است: در مدت ياد شده، اقلام عمده وارداتي به ترتيب شامل برنج به ارزش يک ميليارد و ۴۶۴ ميليون دلار، كنجاله و ساير آخال‌هاي جامد از سويا به ارزش ۹۱۷ ميليون دلار و دانه گندم سخت به ارزش ۶۵۵ ميليون دلار بوده است.

براساس اين گزارش، دانه ذرت دامي، وسايل نقليه با موتور پيستوني درون سوز با حجم سيلندر ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سانتيمتر مكعب، روغن خام سويا، شكر تصفيه نشده، پالم اولئين، مكمل‌هاي دارويي براي خرده‌فروشي و شمش از آهن و فولاد غيرممزوج به ترتيب ديگر اقلام وارداتي در مدت ياد شده بوده‌اند.

۱۰ قلم كالاي عمده وارداتي ياد شده در مجموع ۲۵٫۲۷ درصد از ارزش كل واردات كشورمان را در اين مدت به خود اختصاص داده اند. شايان ذكر است، واردات كشورمان طي هفت ماهه نخست امسال به ميزان ۱۶ ميليون و ۱۱ هزار تن كالا به ارزش ۲۴ ميليارد و ۵۶ ميليون دلار بوده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به لحاظ وزن ۳۲٫۵۲ درصد و از نظر ارزش ۲۴٫۸ درصد كاهش داشته است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن