اخبار نساجی

کاهش زمان اعتبار ثبت سفارش واردات به ۲ ماه

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

کاهش زمان اعتبار ثبت سفارش واردات به 2 ماه

معاون کل سازمان توسعه تجارت از کاهش مدت زمان اعتبار ثبت سفارش واردات خبر داد.

hinza chemical تبلیغات

کیومرث فتح‌الله کرمانشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به این‌که در جلسات و تصمیم‌گیری‌های مربوط به حوزه تجارت کشور بخش خصوصی حضور دارد، افزود: تا پیش از این مدت اعتبار ثبت سفارش واردات شش ماه بود که در شرایط فعلی کاهش یافته است.

وی گفت: هم‌اکنون مدت اعتبار ثبت سفارش برای واردات کالاهای اساسی سه ماه و برای سایر کالاها دو ماه است.

او با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت نیز با محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های یک شبه در حوزه صادرات مخالفت است، گفت: ماده ۱۱ مکرر وجود دارد که مربوط به حقوق مکتسبه می‌شود و از طریق آن خسارت صادرکنندگان جبران می‌شود. به طوری که اگر صادرکننده قرارداد معتبر داشته باشد، صادرکننده هم معتبر بوده و عضو تشکل باشد می‌تواند معادل صادرات سال قبل به علاوه ۱۰ درصد بدون پرداخت عوارض صادر کند.

به گزارش ایسنا یکی از انتقادات به قوانین تجاری کشور این است که در تصمیم‌گیری‌های مربوط به این حوزه همواره می‌توان به صورت لحظه‌ای جلوی صادرات کالا را گرفت اما در مورد واردات به دلیل این‌که بحث ثبت سفارش از قبل وجود دارد تنها می‌توان ثبت سفارش واردات را متوقف کرد اما کالا همچنان تا ماه‌ها وارد کشور خواهد شد.

در این مورد می‌توان به خودروهای سواری اشاره کرد که با وجود توقف ثبت سفارش واردات آن‌ها از چند ماه پیش تاکنون همچنان طبق آمار گمرک شاهد واردات خودرو به کشور هستیم.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن