اخبار نساجی

يكشنبه بلوك ۲۰درصدي گچساران عرضه مي‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

يكشنبه بلوك 20درصدي گچساران عرضه مي‌شود

مدير بازار فرابورس گفت: سازمان خصوصي‌سازي ۲۰ درصد از سهام شركت پتروشيمي گچساران متعلق به ملي صنايع پتروشيمي را به نرخ پايه هر سهم ۴۲۸۶ ريال، يكشنبه ۲۵ تير در بازار سوم عرضه مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي فرابورس ايران، امير‌هاموني با اعلام اين خبر افزود: سازمان خصوصي سازي قصد دارد ۱۳۲ميليون سهم معادل ۲۰درصد از سهام شركت پتروشيمي گچساران كه از اين تعداد ۶ميليون و ۶۰۰ هزار سهم ترجيحي است به ارزش ۵۶۵/۷ ميليارد ريال و به قيمت پايه هر سهم ۴هزار و ۲۸۶ ريال به صورت يكجا و نقد يا نقد و اقساط شامل ۲۰درصد نقد و مابقي اقساط ۴ساله يكشنبه ۲۵ تير در بازار سوم بفروشد.

وي با اشاره به اينكه اين بلوك متعلق به شركت ملي صنايع پتروشيمي است، ادامه داد: سرمايه شركت ۶۶۰ميليارد ريال است و شركت پتروشيمي باختر ۴۰درصد و شركت‌هاي ملي صنايع پتروشيمي، پتروشيمي ممسني و كازرون هر كدام با در اختيار داشتن۲۰ درصد سهام از سهامداران عمده شركت پتروشيمي گچساران هستند. هاموني تصريح كرد: زمينه فعاليت اين شركت در ايجاد مجتمع‌هاي پتروشيميايي و صنايع وابسته براي توليد مواد شيميايي و پتروشيميايي است و مهلت پرداخت حصه نقدي و ارائه فرم خارج از پاياپاي حداكثر ۲۰روز كاري سازمان خصوصي‌سازي از زمان انجام معامله تعيين شده است.

وي خاطرنشان كرد: كارگزاران خريدار در صورتي مجاز به ورود سفارش خريد به سامانه معاملاتي هستند كه ۳ درصد از ارزش سهام موضوع معامله كه ۱۶/۹ ميليارد ريال است از مشتري دريافت و به عنوان سپرده حضور در رقابت به حساب شركت سپرده‌گذاري واريز و يا به اين شركت تحويل داده و تاييديه شركت مربوطه را به مديريت بازار فرابورس ايران ارائه كنند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

مدير بازار فرابورس ايران تاكيد كرد: قيمت حامل‌هاي انرژي، خوراك و محصولات پتروشيمي در چارچوب قانون هدفمند كردن يارانه‌­ها است و خريداران ملزم به رعايت آن هستند. همچنين خريدار متعهد به رعايت ضوابط و مقررات پدافند غير عامل كشور، رعايت اصول سيستم مديريتHSE، رعايت دستورالعمل‌ها و استانداردهاي بازرسي فني واحد‌هاي صنعتي، اجراي آموزش‌هاي تخصصي متناسب با شغل در واحدهاي صنعتي، رعايت كامل دستورالعمل‌هاي تعميراتي و عملياتي مربوطه به قراردادهاي فروش شركت‌هاي توليدي است.

وي يادآور شد: خريدار متعهد است به نسبت سهام خريداري، جانشين صادركنندگان دولتي ضمانت‌نامه‌ها شود و آزادسازي سهام واگذار شده منوط به انجام تسويه حساب بدهي‌هاي شركت به نسبت سهام واگذار شده به شركت‌هاي مادر تخصصي و سيستم بانكي اعم از دولتي و غير‌دولتي، صندوق ذخيره ارزي و خزانه منعكس در صورت‌هاي مالي مبناي ارزيابي سهام شركت خواهد بود.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن