اخبار نساجی

ورود ۴ ميليون قطعه سكه به بازار در يك ماه

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

ورود 4 ميليون قطعه سكه به بازار در يك ماه

ادامه روند تحويل سكه‌هاي پيش‌فروشي در دوره‌هاي بعد كه مجموع سكه‌ها را به بيش از ۹ ميليون مي‌رساند مي‌تواند افت قيمت اين كالا را بيش از پيش نمايان سازد.

هفت روز ديگر اولين دوره سكه‌هاي پيش‌فروش شده واگذار مي‌شود و هرچه به زمان تحويل سكه‌ها نزديك‌تر مي‌شويم، قيمت‌ها در بازار بيشتر كاهش مي يابد.

به گزارش بي باک به نقل از ايسنا، براساس آخرين اطلاعات در يك‌ماه نخست پيش‌فروش سكه، چهار ميليون و يكصد هزار قطعه سكه توسط مردم پيش‌خريد شده است. بنابراين در فاصله ۳۰ روز از ۲۹ فروردين‌ماه قاعدتا بايد همين تعداد سكه به بازار روانه شود.

ورود اين تعداد سكه به بازار مي‌تواند افت قيمتي قابل توجهي ايجاد كند. به همين دليل بانك مركزي پيشنهاد كرده است افرادي كه احساس مي‌كنند با اين اقدام متضرر خواهند شد، مي‌توانند از اوراق مشاركت جايگزين با سود ۲۰ درصد به جاي تحويل سكه استفاده كنند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

ادامه روند تحويل سكه‌هاي پيش‌فروشي در دوره‌هاي بعد كه مجموع سكه‌ها را به بيش از ۹ ميليون مي‌رساند مي‌تواند افت قيمت اين كالا را بيش از پيش نمايان سازد.

تمهيد بانك مركزي براي ارائه‌ اوراق مشاركت به جاي سكه‌ها اگرچه مي‌تواند از متضرر‌شدن برخي خريداران خرد سكه جلوگيري كنند، اما اين نگراني در ميان مسوولان بانك مركزي نيز وجود دارد كه بخش قابل توجهي از سكه‌ها توسط دلالان پيش‌خريد شده باشد.

با اين فرض كه اين عده سكه‌ها را با ديد افزايش قيمت خريداري كرده باشند، ممكن است از ورود به بازار خودداري كرده و قيمت‌ها را در سطح كنوني ثابت نگه دارند.

به نظر مي‌رسد در حال حاضر نمي‌توان تحليل دقيقي از نوسان قيمت سكه پس از آغاز تحويل سكه‌هاي پيش‌فروشي ارائه داد و بايد منتظر بود تا اين روند آغاز شود.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن