اخبار نساجی

نفت ایران؛ گران قیمت ترین نفت جهان

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

نفت ایران؛ گران قیمت ترین نفت جهان

خریداران آسیایی در حالی برای هر بشکه نفت خام سبک ایران بیش از ۱۲۳ دلار و ۸۱ سنت پرداخت کرده‌اند که قیمت نفت سبک ایران حدود ۱٫۴۹ دلار بالاتر از نفت برنت دریای شمال در بازارهای آسیایی معامله شده است.

به گزارش قدس انلاین به نقل از  مهر، یا وجود جدی شدن بحران اقتصادی در منطقه یورو و به ویژه افزایش نگرانی‌ها نسبت به وضعیت اقتصادی یونان و اتریش، بهای نفت خام در بازارهای جهانی افزایش یافت.

بر این اساس، قیمت جهانی طلای سیاه پس از تجربه کاهش بیش از ۲ دلاری قیمت در روزهای اخیر در معاملات روز جاری با افزایشی ۵۱ سنتی همراه شده است.

امروز قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا (دبلیو.تی.آی) در بازار نیویورک برای تحویل در ماه آوریل با ۵۱ سنت افزایش بیش از ۱۰۵٫۲۱ دلار معامله شده است، همچنین قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن نیز با ۳۴ سنت افزایش حدود ۱۲۲ دلار و ۳۲ سنت به خرداران تحویل شده است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

این در حالی است که با تشدید تحریم و فشارهای بین المللی علیه صنعت نفت ایران، قیمت نفت آمریکا از ۷۵ دلار در ماه اکتبر به بیش از ۱۰۰ دلار در هر بشکه رسیده است.
از سوی دیگر، امروز مدیریت امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران با انتشار گزارشی درباره آخرین وضعیت قیمت فروش نفت خام سبک و سنگین صادراتی ایران، اعلام کرد: ششم ماه مارس سالجاری میلادی بهای نفت خام سبک صادراتی ایران در بازارهای آسیایی بیش از ۱۲۳ دلار و ۸۱ سنت معامله شده است.

از این رو همزمان با افزایش ۶۵ سنتی بهای نفت خام سبک ایران در معاملات آسیایی نسبت به روز گذشته، قیمت نفت خام ایران حدود یک دلار و ۴۹ سنت بالاتر از نفت برنت دریای شمال معامله شده است.

همچنین نفت خام سبک ایران ششم مارس ۲۰۱۲ میلادی برای عرضه در بازارهای شمال غرب اروپا، حوزه مدیترانه و آفریقای جنوبی به ترتیب به ۱۲۱ دلار و ۴۷ سنت، ۱۱۹ دلار و ۴۱ سنت و ۱۲۱ دلار و ۱۶ سنت به مشتریان خارجی تحویل داده شده است.

میانگین قیمت نفت خام سبک صادراتی ایران از ابتدای ماه مارس ۲۰۱۲ میلادی تاکنون حدود ۱۲۲ دلار و ۴۹ سنت به مشتریان خارجی تحویل داده شده است.

در همین حال، بهای نفت خام سنگین ایران هم در یک هفته گذشته با افزایش چند دلاری در بازارهای چهار گوشه جهان معامله شده است به طوری‌که نفت خام سنگین ایران با بهای ۱۲۲ دلار و ۲۹ سنت به مشتریان آسیایی فروخته شده است.

قیمت نفت خام سنگین ایران برای عرضه در بازارهای شمال غرب اروپا، حوزه مدیترانه و آفریقا به ترتیب به ۱۲۰ دلار و ۱۲ سنت، ۱۱۸ دلار و یک سنت و ۱۱۹ دلار و ۸۱ سنت معامله شده است.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن