اخبار نساجی

قيمت زمين با اجراي طرح تفصيلي گرانتر مي شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

بارگذاري و توسعه شهر در صورتي كه روابط آن پايدار، علمي و حساب شده باشد مي تواند به تعادل در ساختار نظام شهري كمك كند.

احمدرضا سرحدي در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران در خصوص تغيير طرح تفصيلي گفت: توسعه هر شهر در هر جاي دنيا اگر با برنامه نباشد به مشكل بر مي خورد.

وي با بيان اينكه طرح تفصيلي به معني توسعه شهر در صورت روابط پايدار، علمي و حساب شده است، تصريح كرد: اين طرح مي تواند با طرح هاي مشابه خود در دنيا برابري كند كه اگر به خوبي اجرا شود مي تواند مفيد باشد.

اين كارشناس اقتصادي سيال بودن طرح تفصيلي و قابليت تغيير كاربري در طرح را نگران كننده عنوان كرد و گفت: يكي از اصولي كه با برنامه طرح تفصيلي مغايرت دارد، تغيير كاربري ساختمان ها و زمين ها است كه تغيير در اجراي اين طرح باعث بي ثباتي در اجراي قوانين مي شود.
وي در ادامه افزود: يكي ديگر از نقاط نگران كننده، تغيير كاربري زمين هاي اطراف تهران توسط وزارت راه و شهرسازي است.

سرحدي بيشتر شدن تراكم در اين طرح را مغاير با سياست هاي كلي نظام مبني بر كوچك سازي شهر تهران عنوان كرد و گفت: در مجموع افزودن يك طبقه تراكم به طرح تفصيلي، موجب بارگذاري بيشتر در شهر و پرجمعيت تر كردن تهران مي شود.

اين كارشناس اقتصادي به افزايش قيمت زمين و خانه هاي كلنگي با اجراي طرح تفصيلي اشاره كرد و افزود: اين طرح در صورت اجراي اصولي مي تواند به بازار مسكن كمك كند اما افزايش قيمت خانه هاي كلنگي و زمين را به دليل افزايش سطح ساخت و ساز در انها به همراه دارد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن