اخبار فرش ماشینی

فرش ماشینی و موکت ایرانی به کجا صادر می‌شود؟

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

فرش ماشینی و موکت ایرانی به چین، افغانستان و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

به گزارش ایسنا محمدهادی کمالیان رییس اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران با بیان اینکه مشکل عمده این صنف رکود بازار است که همه صنوف درگیر آن هستند، اظهار کرد: گردش کاری در این صنف زیاد است ولی سود پایینی دارد و فروشندگان این حوزه دو تا حداکثر ۹ درصد سود می برند و حتی بعضی مواقع مجبور می شوند کالاهای خود را به صورت سر به سر بفروشند چون به پول نقد نیاز دارند.

وی اشباع بودن بازار را از دیگر مشکلات این صنف عنوان و اظهار کرد: چون ظرفیت تولید بیش از نیاز است و از طرفی در زمینه صادرات نیز ضعیف هستیم و به ندرت بعضی از کارخانه‌ها در این رابطه رایزنی می‌کنند.

رییس اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران با تاکید بر اینکه حمایت‌های لازم از فعالان این صنف صورت نمی‌گیرد، افزود:‌ طرح و برنامه ای مشخصی نیز در این زمینه وجود ندارد.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

وی معضل تولید را از دیگر مشکلات این حوزه عنوان کرد و گفت: زمانی که جنس در بازار کم باشد رانت ایجاد می‌شود و در زمان ازدیاد در بازار، تقلب افزایش می‌یابد بنابراین باید راهکارهایی برای این موضوع اندیشیده شود.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن