اخبار نساجی

صادرات ۱۷۸ میلیون دلار انواع آبزی در سال گذشته

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مدیر كل دفتر بهبود كیفیت، فرآوری و بازار آبزیان از صادرات ۴۱ هزار تن انواع محصولات آبزی طی ۱۱ ماهه سال گذشته خبر داد و گفت: در سال ۹۰ حدود ۱۷۸ میلیون دلار انواع آبزیان به كشورهای امارات، كویت، عراق،عمان، تایلند و چین صادر شده است.

عیسی گلشاهی در گفت وگو با خبرنگار كشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار كرد: این میزان صادرات از نظر ارزشی ۱۲ درصد و از نظر وزنی ۱۱ درصد نسبت به سال ۸۹ افزایش یافته است.

به گفته گلشاهی ۸۲ درصد از صادرات صورت گرفته در سال گذشته مربوط به انواع ماهی پرورشی بوده است.

hinza chemical تبلیغات

مدیركل دفتر بهبودكیفیت، فرآوری و بازار آبزیان گفت: سال گذشته سه هزار و ۴۰۰ تن میگو پرورشی به ارزش ۱۷ میلیون دلار به امارات، كویت، لبنان، استرالیا و اتحادیه اروپا صادر شده است.

وی درباره كاهش پرورش ماهی گرمابی و كاهش صادرات آن به دلیل مطلوب نبودن وزن ماهی، اظهار كرد: تولیدات ماهیان گرمابی عمدتا به موقعیت آب و هوایی وابسته است و با توجه به اینكه در برخی مزارع وزن ماهی كاهش یافته، ممكن است تولید كاهش داشته باشد و به وزن مطلوب نرسیده باشند اما در مجموع گزارشی از افت تولید ماهیان گرمابی نداشته ایم و صادرات انواع ماهیان پرورشی نسبت به قبل افزایش یافته است.

این درحالی است كه مدیرعامل اتحادیه ماهیان گرمابی از كاهش صادرات به ۱۸ هزار تن در سال جاری خبر داده و گفته است: به دلیل مشكلات در تامین به موقع نهاده ها، محصول به وزن مطلوب و بازارپسند صادراتی نرسیده است لذا میزان صادرات در سال ۹۰ از ۳۰ هزار تن به ۱۸ هزار تن كاهش یافته است.

به گفته حسن آقازاده بیش از ۲۲ درصد تولید و پرورش كپورماهیان در سال گذشته نسبت به سال ۸۹ كاهش داشته است درحالی است كه طبق برنامه هر ساله باید نزدیك به ۲۰ درصد میزان تولید و پرورش ماهیان گرمابی افزایش می یافت.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن