اخبار نساجی

دستور وزیرصنعت،معدن و تجارت برای تشدید كنترل بازار

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

دستور وزیرصنعت،معدن و تجارت برای تشدید كنترل بازار

وزیر صنعت، معدن و تجارت ، از مدیران بازرگانی داخلی و سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان خواست تا مدیریت، نظارت و كنترل بازار را همچون ایام عید ادامه دهند و مراقبت های لازم را در سطح تامین و عرضه نیز داشته باشند .

به گزارش بي باک به نقل از روز دوشنبه ایرنا به نقل از شبكه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا) ،’مهدی غضنفری’ با بیان اینكه هر نوع افزایش قیمت بدون هماهنگی قبلی و ارایه دلایل مستند به سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان مورد پذیرش نخواهد بود، گفت: بسیاری از عوامل موثر در نوسانات بازار از بیرون، به متولیان این بخش تحمیل شده و جز تعامل نزدیك دستگاه های ذیربط با موضوع تنظیم بازار رفع شدنی نیست.

وی گفت : نوسانات قیمتی در سطح بازار فشار زیادی را به اقشار پایین جامعه وارد می كند و برهمین اساس از همه دستگاه ها به ویژه بانك مركزی می خواهیم تا برای تامین ارز مورد نیاز به منظور فراهم آوری سریع تر یا ارزان تر مواد اولیه و كالای اساسی برای تامین مایحتاج مردم وزارت صنعت ، معدن و تجارت را یاری كنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد : وضعیت قیمتی و تامین مایجتاج مردم نه تنها دغدغه متولیان بازار است بلكه علما و ائمه جمعه نیز از وضعیت كنونی گلایه مند هستند و باید كنترل و بازرسی ها تشدید شود.

وی از سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان خواست تمام وارد كنندگانی كه كالای خود را با ارز مرجع وارد می كنند رصد كرده تا محصول نهایی را با محاسبه قیمت آن و نه بیشتر در اختیار مشتری قرار دهند .

لازم به یادآوری است: به تازگی سازمان توسعه تجارت ، فهرست تمام كالاهایی را كه با ارز مرجع وارد می شود دراختیار سازمان حمایت قرار داده تا بتوان قیمت این كالاها را به صورت دقیق تری در بازار كنترل كرد .

سازمان توسعه تجارت همچنین در اقدامی بر روی برگه ثبت سفارش كالاهای اساسی و مواد اولیه عنوان ارز مرجع را حك كرده و برای سایر كالاها از واژه ارز صادراتی استفاده می كند .

غضنفری در بخش دیگری از سخنان خود از مدیران حوزه بازرگانی داخلی خواست تا مدل های تنظیم و كنترل بازار درسال ۹۱ را تدوین كنند .

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به اینكه در سال جاری می توان در حوزه تنظیم بازار علاوه بر توجه به توسعه زیر ساخت ها ، اصلاح نظام توزیع را نیز پیگیری كرد ، گفت : باید نسبت به طراحی و هماهنگی سیستم تجاری در راستای سیستم تولیدی اقدام كرد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن