اخبار فرش ماشینی

تبعیض دولت در طرح خرید کالای ایرانی با انتخاب تنها ۳ شرکت فرش از بین ۴۰۰ شرکت

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

هادی کمالیان رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت با اشاره به اینکه هنوز هیچ فرشی ماشینی از طریق طرح جدید دولت نفروخته‌ایم، گفت: کارت های بانکی که برای خرید فرش ماشینی باید صادر شود، هنوز به دست مردم نرسیده است.

به گزارش عیارآنلاین، هادی کمالیان با اعلام این خبر اظهار کرد: بعد از اعلام اجرای طرح اقساطی خرید کالای ایرانی تا به امروز خرید و فروشی از این طریق انجام نشده است.

hinza chemical تبلیغات

وی افزود: این طرح بدون اطلاع و هماهنگی اتحادیه های ذی ربط انجام شده و هیچ گونه نظر خواهی از ما نشده است به طوری که تولیدکنندگان ما اطلاعی برای پیوستن به این طرح نداشتند.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت ادامه داد: در گذشته نیز طرح مشابهی برای خرید کالای ایرانی انجام شده بود که با شکست رو به رو شد و طرح جدید دولت نیز محکوم به شکست است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از اعطای وام به متاضیان، این امکان وجود دارد که مصرف کننده به واحد های صنفی مراجعه کند و با کارت کشیدن و کسر مبلغی محتوای کارت را بدون خرید کالای ایرانی، دریافت کنند.

کمالیان همچنین تصریح کرد: ۴۰۰ واحد تولید کننده فرش ماشینی وجود دارد که تنها ۳ مورد از آنها در این طرح شرکت داده شده اند. در حالی که تمام واحد های ما  مالیات، هزینه های جاری و دستمزد و… دارند و نباید بین آنها تبعیض قائل شد.

وی همچنین در واکنش به اطلاعیه دولت برای همکاری با شرکت‌های جدید تولید کننده کالای ایرانی، افزود: درست است که دولت به تازگی این اطلاعیه را داده است اما دیر هنگام بوده و همزمان با اعلام آغاز طرح صورت گرفت.

وی اظهار کرد:  سالانه ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار متر مربع فرش در ایران تولید و ۲۰ درصد از این تولیدات به خارج کشور صادر می‌شود.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن