اخبار نساجی

ایران تولید برق از زباله را آغاز کرد/ جزئیات ساخت ۵ نیروگاه زباله ‌سوز

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

ایران تولید برق از زباله را آغاز کرد/ جزئیات ساخت 5 نیروگاه زباله ‌سوز

 

hinza chemical تبلیغات

    مديرعامل سازمان انرژي‌هاي نو ايران از آغاز شمارش معکوس اولین نیروگاه زباله سوز ایران با ظرفیت تولید سه مگاوات برق خبر داد و اعلام کرد: وزارت نیرو هر کیلووات ساعت برق تولیدی این نیروگاه زباله سوز را ۴۴۰ تومان خریداری می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، افزایش ظرفیت تولید برق پاک و تجدید پذیر یکی از سیاست های کلان وزارت نیرو در دولت تدبیر و امید است به طوری که قرار است ظرفیت تولید برق پاک با افزایشی دو برابری به حدود ۶۰۰ مگاوات تا پایان سال جاری افزایش یابد.

از این رو در کنار ساخت و راه اندازی مزرعه‌ها و نیروگاه‌های برق بادی، خورشیدی و برقآبی، احداث نیروگاه‌های برق زباله سوز هم در دستور کار صنعت برق ایران قرار گرفته است.

يوسف آرمودلي در تشریح جزئیات برنامه احداث نیروگاه‌های زباله سوز در ایران، گفت: شمارش معکوس برای راه اندازی اولین نیروگاه زباله سوز ایران آغاز شده است.

مديرعامل سازمان انرژي‌هاي نو ايران با تاکید بر اینکه نیروگاه زباله سوز کهریزک تهران تا تابستان سال جاری با ظرفیت تولید سه مگاوات برق از زباله در مدار بهره برداری قرار می گیرد، تصریح کرد: نيروگاه زباله سوز كهريزك با مشارکت شهرداري تهران و از طريق فاينانس يك شركت ايراني مراحل پایانی ساخت خود را پشت سر می گذارد.

این مقام مسئول یادآور شد: هم اكنون در کنار نيروگاه كهريزك، نيروگاه‌هاي زباله سوز ساري با ظرفيت سه مگاوات، نیروگاه نوشهر با ظرفيت سه مگاوات، نیروگاه تنكابن با ظرفیت سه مگاوات و نیروگاه رشت با ظرفيتي حدود پنج مگاوات در حال ساخت است.

آرمودلي با بیان اینکه نیروگاه زباله سوز کهریزک تهران قادر است ۲۰۰ تن زباله در روز امحا و سه مگاوات برق توليد كند، بیان کرد: نيروگاه كهريزك در مرحله مونتاژ تجهيزات است كه پس از راه اندازي، مشكلات حاصل از زباله ها در منطقه برطرف مي شود.

مديرعامل سازمان انرژي‌هاي نو ايران با تاکید بر اينكه وزارت نيرو از احداث نيروگاه هاي زباله سوز حمايت مي كند، اظهار داشت: به منظور حمايت از بخش خصوصي و توسعه اين نوع نيروگاه ها، برق حاصل از نيروگاه‌هاي زباله سوز برابر با نرخ خريد برق از نيروگاه‌هاي تجديدپذير يعني به ازاي هر كيلووات ساعت ۴۴۰ تومان به صورت تضميني خريداري مي شود.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: احداث اين نوع نيروگاه ها افزون بر توليد برق موجب امحاي اصولي زباله ها و ارتقاي بهداشت عمومي، سلامت و حفظ محيط زيست مي شود.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن