اخبار نساجی

اقتصاد را سیاسی نکنیم/ رشد اقتصادی ۸ درصدی نیازمند ۳۰۰ هزار میلیارد تومان

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

تبریز – خبرگزاری مهر: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر سیاسی نکردن اقتصاد، رشد هشت درصدی اقتصاد کشور را نیازمند ۲۴۰ تا ۳۰۰ هزار میلیارد تومان دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، ارسلان فتحی پور تاکید کرد: برای عبور از تحریم‌ها و بحران جهانی باید چاره‌اندیشی کرده تا بتوانیم تحریم‌ها را دور بزنیم و در این راستا مجلس در قانون برنامه پنجم خلائی نگذاشته است.

به گفته فتحی پور، تأکید مجلس بر صادرات غیر نفتی است که باید مد نظر دولت قرار گیرد و همه باید در تحقق این امر تلاش کنند.

وی با تاکید بر ارائه راهکارهای مناسب در رونق اقتصادی کشور گفت: زمانی کشورهایی مثل ترکیه آرزو می‌کردند که با ما رقابت کنند اما امروز جلساتی می‌گذاریم و از ترک‌ها دعوت می‌کنیم تا ببینیم چگونه به رشد اقتصادی رسیده‌اند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه دولت، مجلس و بخش خصوصی باید به واقعیت‌ها برسند، گفت: برای اجرای برنامه پنجم توسعه و رسیدن به رشد هشت درصدی در اقتصاد باید ۲۴۰ تا ۳۰۰ هزار میلیارد تومان منابع داشته باشیم اما امروز تولید ما قفل شده است و علیرغم اینکه صندوق توسعه ملی به تصویب رسیده، اما برخی واحدهای تولیدی با کمبود نقدینگی مواجهند.

وی افزود: باید سیاست را از چهره اقتصاد دور کنیم، تعدادی هستند که می‌خواهند اقتصاد کشور تعطیل شود اما اگر یک روز کار را تعطیل کنیم خیانت کرده‌ایم.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن