اخبار نساجی

افزایش ۶۷ درصدی تزریق گاز به میادین نفتی جنوب غرب كشور

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

افزایش 67 درصدی تزریق گاز به میادین نفتی جنوب غرب كشور

تهران – مدیر منطقه یك عملیات انتقال گاز گفت: تا پایان دی ماه سال جاری ۷ میلیارد و ۵ هزار و ۱۸۸ متر مكعب گاز به چاه های نفتی این منطقه تزریق شده كه نسبت به سال گذشته ۶۷ درصد رشد داشته است.

hinza chemical تبلیغات

‘عبدالحسین كوتكی’ روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: تزریق گاز به منظور صیانت ازچاه های نفتی صورت می گیرد كه تا پایان دی ماه سال جاری، ۷٫۲۱ درصد گاز انتقالی این منطقه به میدان نفتی كوپال، ۱۲٫۹ درصد به میدان نفتی كرنج، ۲۹٫۴۶ درصد به چاه های آغاجاری، ۳۷٫۹ درصد به پالایشگاه و ۱۲٫۵۳ درصد نیز به خط سراسری انتقال یافت.

وی دلیل افزایش تزریق را بالارفتن ۱۸ درصدی حجم ورودی این میدان از خط پنج عنوان كرد و گفت: گازهای دریافتی منطقه یك از ال ان جی های ۲۰۰ تا ۷۰۰، ۱۶۰۰ و همچنین از گازهای عسلویه از طریق خط پنجم و ششم دریافت می شود.

به گزارش ایرنا، منطقه یك عملیات انتقال گاز شامل استان های خوزستان، كهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری می شود كه تا پایان دیماه سال جاری ۱۶ میلیارد و ۹۱۶ میلیون و ۳۹۸ هزار متر مكعب گاز توسط این منطقه منتقل شده است.

طول خطوط انتقال گاز در این منطقه عملیاتی ۲ هزار كیلومتر است و علاوه بر آن ۱۰ ایستگاه تقویت فشار، ۳۰ واحد توربوكمپرسور، ۲ مركز بهره برداری و ۸۹ شیر بین راهی را شامل می شود.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن