اخبار نساجی

اشتياق بي‌پايان خريداران در فرابورس

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

اشتياق بي‌پايان خريداران در فرابورس

آخرين روز معاملات فروردين‌ماه در حالي به پايان رسيد كه سهامداران فعال در صنايع ساختماني و فولادي فرابورس، اشتياق شديدي به خريد سهام نشان دادند و باعث تشكيل صف خريد براي اين گروه‌ها شدند.

روز گذشته به‌رغم عرضه‌هاي سنگين سهام ذوب‌آهن اصفهان، همچنان صف خريد چشمگيري براي آن تشكيل شد. به طوري كه باوجود معامله بيش از ۲۶ سهم «ذوب» به ارزش ۲/۶۰ ميليارد ريال، همچنان صف خريدي معادل دو ميليون سهم براي آن باقي ماند.

از سوي ديگر فولاد صبانور نيز با صف خريدي معادل ۸/۲۴ ميليون سهم روبه‌رو شد و در پي صف خريد مزبور هر سهم شركت رشد قيمتي معادل ۵ درصد را تجربه كرد و در مجموع ۳۷۲ هزار سهم آن به ارزش ۱/۶ ميليارد ريال دادوستد شد.

گروه ساختماني از جمله سرمايه‌گذاري مسكن تهران، سرمايه‌گذاري مسكن شمال شرق، باغميشه و آس‌پ نيز ديگر صنعت مورد توجه سهامداران بود كه با صف خريد روبه‌رو شدند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

در بازار ابزارهاي نوين مالي نيز اوراق اجاره ماهان۱ با جابه‌‌‌جايي ۳/۹۰ ميليارد ريالي اوراق خود به عنوان پرمعامله‌ترين گواهي شناخته شد.

اوراق مشاركت نارنجستان و اجاره ماهان۲ نيز هر كدام به ترتيب شاهد خريد و فروش ۸/۱۷ و ۸/۱۲ هزار سهمي اوراق بودند.

در مجموع روز گذشته دادوستد بيش از ۴۱ ميليوني برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۴۹ ميليارد و ۷۰۲ ميليون ريال در سامانه معاملاتي بازار فرابورس به ثبت رسيد. همچنين در اين بازار از ۵۲ نماد معامله شده، ۲۳ نماد با افزايش نرخ، ۱۹ نماد با كاهش نرخ و مابقي بدون تغيير قيمت بودند.

امتياز تسهيلات بانك مسكن هم با نوسان اندك در محدوده ۶۹۸ هزار ريال معامله شدند.

شرايط عرضه بلوكي «بازرگاني معادن و صنايع معدني ايران»

در همين حال مدير بازار فرابورس ايران اعلام كرد: سازمان خصوصي‌سازي بلوك ۱۰۰درصدي سهام شركت بازرگاني معادن و صنايع معدني ايران را به نرخ پايه هر سهم ۸۱هزار و ۱۱۵ريال در روز، روز يكشنبه سوم ارديبهشت در بازار سوم عرضه مي‌كند.

امير هاموني در ادامه افزود: بر اين اساس، يك ميليون و ۲۷۵هزار و ۱۰۰ سهم شركت بازرگاني معادن و صنايع معدني ايران متعلق به سازمان توسعه و نوسازي صنايع معدني ايران، به ارزش ۱۰۳/۴ميليارد ريال با نرخ پايه هر سهم ۸۱هزار و ۱۱۵ ريال و با شرايط يكجا و نقد يا نقد و اقساط به صورت ۳۰درصد نقد مابقي اقساط ۴ساله، سوم ارديبهشت در بازار سوم فرابورس عرضه مي‌شود.

وي تصريح كرد: شركت بازرگاني معادن و صنايع معدني ايران با سرمايه ۷/۱۲ ميليارد ريال در زمينه انجام كليه عمليات بازرگاني خريد و فروش كالا اعم از مواد اوليه، تجهيزات و ماشين‌آلات، فعاليت مي‌كند.

وي افزود: عرضه يكجاي سهام شركت بازرگاني معادن و صنايع معدني ايران از طريق بازار سوم فرابورس مشمول مقررات دستورالعمل ثبت و عرضه عمومي اوراق بهادار نبوده و با توجه به اينكه شركت غير‌بورسي است، نزد سازمان به ثبت نرسيده است.

به گفته وي، مسووليت‌ شركت فرابورس ايران تنها محدود به تاييد انجام معامله در بازار سوم است و طي نامه‌اي سازمان خصوصي‌سازي متعهد شده است كليه تشريفات قانوني و حقوقي و ثبتي را براي نقل و انتقال و توثيق سهام موضوع اين بيانيه را پيگيري و بر اساس ضوابط خود انجام دهد.

سومين عرضه هما

سازمان خصوصي سازي براي بار سوم بلوك ۵۰ درصد به علاوه يك سهمي هواپيمايي ايران را در روز ۲۵ ارديبهشت، با همان شرايط قبلي در بازار فرابورس عرضه مي‌كند.

در آخرين اعلام سازمان خصوصي سازي ۷۳ هزار و ۷۱۱ ريال به عنوان قيمت پايه هر سهم و ۱۴ هزار و ۴۰۰ ميليارد و ۱۲۵ ميليون و ۷۵۰ هزار و ۴۶۱ ريال هم به عنوان قيمت كل پايه سهام قابل واگذاري درج شده است و خريدار بايد ۲۰ درصد مبلغ پيشنهادي خود را به صورت نقد در مدت ۲۰ روز كاري و بقيه را به صورت قسطي در مدت ۸ سال پرداخت كند. تمامي متقاضيان خريد اين شركت تا ۵ ارديبهشت فرصت دارند با توجه به قيمت پايه سهم نسبت به ارسال درخواست خريد سهام و مدارك لازم در خصوص توان مالي و فني به سازمان خصوصي‌سازي اقدام كنند.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن