اخبار نساجی

اجرای فاز دوم طرح جامع گمرک نوین از شنبه کلید می‌خورد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

اجرای فاز دوم، گمرک نوین

رئیس کل گمرک ایران از آغاز اجرای فاز دوم طرح جامع گمرک نوین از ابتدای تیرماه سال جاری( شنبه آینده) خبرداد و گفت: مراحل تکمیلی سامانه هوشمند ورود و خروج كالا و سامانه هوشمند ترانزيت تا ۳ ماه دیگر به اتمام می‌رسد.

عباس معمارنژاد در گفتگو با مهر با اشاره به آغاز اجرای فاز دوم طرح جامع گمرک نوین از ۳ روز دیگر گفت: این طرح در ۴ فاز اجرایی خواهد شد که طراحي مفهومي و بررسي وضع موجود و چشم انداز آن از جمله آنها است. نقشه راه گمرک نوین در اردیبشهت ماه گذشته تدوین شده است.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه طرح جامع گمرک نوین در ۳۵ طرح ترسیم شده است، تصریح کرد: این طرح در بخش های مختلفی همچون امور گمرکی، حقوقی، فناوری، برنامه ریزی و مالی و اداری اجرا خواهد شد. برای طراحی طرح جامع گمرک نوین از مدیران گمرکات کشور درخواست شده بود که نظرات خود را به گمرک ارائه کنند.

وی افزود: بر این اساس از مدیران کلیه گمرکات کشور خواسته شد که در مورد نحوه پیاده‌سازي و اثربخشي طرح مذکور پیشنهادات و راهکارهای مورد نظر خود را ارائه کنند و در این کار مشارکت نمایند.

رئیس کل گمرک ایران همچنین از پیاده سازی سامانه هوشمند ورود و خروج كالا در ۱۱ گمرک و سامانه هوشمند ترانزيت در ۲۴ گمرک خبرداد و خاطرنشان کرد: مراحل تکمیلی این سامانه ها تا سه ماه دیگر نهایی خواهد شد، این در حالی است که ۸۸ درصد از حجم تجارت كشور از طريق ۱۱ گمرک برخوردار از سامانه هوشمند ورود و خروج كالا انجام می شود.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

معمارنژاد راه اندازی و استفاده از سامانه های هوشمند در گمرکات کشور را یک ضرورت دانست و افزود: استفاده از سامانه‌هاي هوشمند گمركي ابزاري موثر براي اجراي طرح مديريت يكپارچه مرزي است و هماهنگی بیشتری در امر ورود و خروج کالاها در گمرک فراهم می کند.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن