اخبار نساجی

اجاره بهای آپارتمان‌های زیر ۵۰ متر

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

اجاره بهای آپارتمان‌های زیر 50 متر

 

hinza chemical تبلیغات

شوک گرانی مسکن در بازار اجاره

در سالهای گذشته، اجاره بها با یک روند تقریبا ثابت هر ساله افزایش پیدا می کرد اما گرانی مسکن در سال گذشته، بازار اجاره بها با شوک بزرگی مواجه کرد و حتی موجب گرانی نرخ اجاره در محله های متوسط و ضعیف تهران شد.

به گزارش خبرنگار مهر، با گذشت از نیمه خرداد ماه، بازار اجاره بها روزهای داغ تری را سپری می کند و تعداد مراجعان به بنگاه های املاک بیشتر شده اما گرانی اجاره بها موجب شده است که مستاجران برای یافتن خانه مناسب با مشکل مواجه شوند.

از آنجایی که افزایش قیمت مسکن در این مدت، قدرت خرید را به شدت کاهش داده است، تعداد زیادی از مستاجران که قصد خرید خانه را داشتند از بازار حذف شدند؛ بنابراین امسال تعداد بیشتری از مستاجران در بازار حضور دارند که زمینه سوء استفاده برخی از مالکان را فراهم کرده است.

یکی از مستاجران در این باره به خبرنگار مهر، گفت: وضعیت اجاره بها و گرانی در این بازار، به شدت توان مستاجران را کاهش داده و ما باید بخش زیادی از درآمدمان را صرف پرداخت اجاره کنیم.

وی افزود: در گذشته صاحبخانه ها بیشتر با مستاجران همراهی می کردند اما الان حاضر به کاهش قیمتها نیستند و می گویند اگر قادر به پرداخت این مبلغ نیستید، خانه را به مستاجر دیگری تحویل می دهم.

در واقع در سالهای پیش از این، اجاره بها با یک روند ثابت هر ساله افزایش پیدا می کرد اما با توجه به گرانی مسکن در سال گذشته، بازار اجاره بها با شوک بزرگی مواجه شده و حتی نرخها در محله های متوسط تهران هم بسیار گران است.

بنابراین در حالی که توان پرداخت مستاجران هر ساله کاهش می یابد اجاره بها با افزایش چند برابری مواجه می شود که به گفته مشاوران املاک، تعیین برخی از قیمت ها هم بنا بر عرف بازار است؛ مگر اینکه صاحبخانه بخواهد پایین تر از عرف بازار، خانه خود را اجاره دهد که چنین موضوعی هم کمتر اتفاق می افتد.

اجاره بهای آپارتمان‌های کمتر از ۵۰ متر

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، واحدی ۴۵ متری در پیروزی، پرستار جنوبی ۴ طبقه تک واحدی، طبقه اول ۳۰ میلیون تومان رهن داده می شود و برای واحدی ۴۵ متری در نواب – قزوین با انباری، ۲۰ میلیون تومان رهن کامل دریافت می شود.

در خیابان خوش – هاشمی هم برای واحدی با متراژ ۴۵ مترمربع، ۱۰ میلیون تومان رهن و ۴۳۰ هزار تومان اجاره تعیین شده است و یک واحد ۴۵ متری و تکواحدی با پارکینگ و آسانسور در سبلان شمالی ۳۰ میلیون تومان رهن داده می شود.

در مجیدیه جنوبی آپارتمانی ۵۰ متری و یکخوابه بدون پارکینگ و انباری با قیمت ۲۵ میلیون تومان رهن و ۳۲۰ هزار تومان اجاره داده می شود و برای واحدی ۵۰ متری در اقدسیه – لنگری، زیرهمکف، بدون پارکینگ و انباری ۲۰ میلیون تومان رهن با ماهیانه یک میلیون تومان اجاره تعیین شده است.

همچنین برای یک آپارتمان ۴۵ متری در نواب بریانک با پارکینگ و انباری ۱۵ میلیون تومان رهن و ۳۰۰ هزار تومان اجاره دریافت می شود و آپارتمان ۵۰ متری در انتهای جیحون کمیل، با عمر ۱۲ ساله با ۱۸ میلیون تومن رهن و ۳۰۰ هزار تومان، اجاره داده می شود. همچنین برای آپارتمانی ۴۵ متری در مجیدیه، بدون پارکینگ، ۴۵ میلیون تومان رهن تعیین شده است.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن