اخبار فرش ماشینی

‏۷۰ واحد توليدي صنعت نساجي ایران دچار بحران هستند

رئيس هيئت مديره انجمن صنايع نساجي ايران گفت: ۷۰ واحد بزرگ و دولتي نساجي كشور دچار مشكل هستند.
محمد مروج در حاشيه سفر به مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساري با بيان اينكه ۵۰ درصد نياز كشور به نساجي از طريق قاچاق و واردات تأمين مي‌شود، افزود: به همين دليل ديگر كسي حاضر به سرمايه‌گذاري در اين بخش نيست.
مروج با تأكيد بر اينكه ۳۸۰ هزار نفر در صنعت نساجي كشور مشغول به فعاليت هستند، يادآور شد: اشتغالزايي مهمترين نيازي است كه صنعت نساجي كشور مي‌تواند تأمين كند.

رئيس هيئت مديره انجمن صنايع نساجي ايران با اعلام اينكه براساس آمار وزارت صنايع، ميزان توليدات صنعت نساجي ايران۸۰۰ ميليون مترمربع است، اظهار داشت: به عبارتي مابقي اين نياز يعني به ميزان ۶۰۰ ميليون مترمربع، از طريق قاچاق و واردات تأمين مي‌شود.
به گفته وي متأسفانه برخي كشورهايي كه از آنها به ايران قاچاق و يا واردات صورت مي‌گيرد به هيچ عنوان صنعت اين بخش را ندارند.
مروج با بيان اينكه صنعت نساجي ۴۰ درصد ارزش افزوده بخش صنعت كشور را ايجاد مي‌كند، تصريح كرد: ۹ هزار و ۸۰۰ واحد صنايع نساجي در كشور فعاليت مي‌كنند. وي با اعلام اينكه واحدهاي دچار بحران در بخش نساجي كشور عمدتاً واحدهاي بزرگ و دولتي هستند، خاطرنشان كرد: ۷۰ واحد بزرگ و دولتي نساجي كشور دچار مشكل هستند.
وي با اشاره به دلايل وجود بحران در اين واحدها اظهارداشت: مديريت ناكارآمد، عدم ايجاد سرمايه‌گذاري جديد و به‌كارگيري نيروهاي اضافه و بدون تخصص، موجب ايجاد ركود و بحران در اين واحدها طي سال‌هاي متمادي شده است.

 

مجله-نساجی-کهن-صنعت-نساجی-فرش-ماشینی

————————————————————————————

این مطلب را نیز بخوانید
پیشنهاد سردبیر : همه آنچه باید درباره استاندارهای نساجی و اوکوتکس بدانید

————————————————————————————
تحریریه مجله نساجی کهن
ارسال مقالات و ترجمه جهت انتشار در سایت : info@kohanjournal.com

فرم ثبت نام سریع

جهت دریافت آخرین خبرها و به روز ترین نمایشگاه های نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید
[instagram-feed]

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن