‏ مد و طراحي : ‌کريستالهاي برفي بنتلي‏

طبيعت هموره منبعي فناناپذير براي الهام گرفتن و الهام دادن بوده است . منظره برفي هميشه زيبا است اما اين تنها چشم انداز برف نيست که عکاسان و طراحان را به سوي خود جذب مي کند بلکه خود دانه هاي برف نيز جزو زيباترين طرح ها در طبيعت محسوب مي شوند به گونه اي که هنرمندان بسياري با الهام از آنها به خلق اثر هنري مبادرت کرده اند .

البته طرح هاي دانه هاي برف آنقدر غني ،ساده و زيبا هستند که خود به تنهايي نيز احساس برانگيز و تاثير گذارند و اين واقعيت را مي توان در عکس هاي ويلسون بنتلي مشاهده کرد. عکاسي از دانه هاي برف توسط ويلسون بنتلي شروع شد . او که براي جشن تولد ۱۵ سالگي خود يک ميکروسکوپ از والدينش هديه گرفته بود باديدن کريستالهاي زيباي برفي مجذوب آنها شد و تا بدانجا پيش رفت که والدينش مجبور شدند در ۱۹ سالگي براي او يک دوربين تهيه کنند تا او بتواند از کريستالها عکاسي کند . خوب اينکار براي او ساده نبود اما بلاخره او توانست با کمي ابتکار و خلاقيت و با بهره گيري از تعدادي چرخ ، محور و طناب و هماهنگ ساختن دوربين و ميکروسکپ خود و استفاده از يک سيني چوبي رنگ شده از کريستالهاي برف تصوير تهيه کند . عکس هايي که در سي ديماه سال جاري در حراجي عتيقه جات وال هامر در نيويورک در معرض فروش قرار گرفتند . ونتلي هزاران تصوير از کريستالهاي برف تهيه کرد که بنا به گفته کنت ليبرتچ استاد فيزيک دانشگاه کاليفرنيا همچنان از کيفيت قابل قبولي برخوردار هستند .

بنتلي در باره تصاوير خود به يک مجله گفته است : زير ميکروسکوپ متوجه معجزه دردانه هاي برف شدم و تصميم گرفتم اين معجزه را به همه نشان دهم . بنتلي بيش از ۵۰۰۰ تصوير از دانه هاي برف تهيه کرد که نزديک به ۲۰۰۰ عدد از آنها در کتاب او منتشر شده اند. بنتلي همزمان با انتشار کتاب خود درميان برف و کولاک شديد گذشت اما آرزوي خود را که همانا نمايش معجزه دانه هاي برف بود محقق ساخت .

مجموعه زير تصاويري از معجزه دانه هاي کريستال بنتلي است . اميد واريم از ديدن آنها لذت ببريد و از طرح هاي شگفت انگيز آن الهام بگيريد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *