اخبار نساجی

یک رکورد تازه در پی تحریم ها علیه ایران

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

یک رکورد تازه در پی تحریم ها علیه ایران

با بالا رفتن قیمت سوخت خودروها در آمریکا، مردم این کشور مجبور به کاهش مصرف سوخت و استفاده از وسایل نقلیه عمومی شده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، افزایش قیمت گازوئیل و سوخت خودرو در آمریکا موجب شده تا شهروندان این کشور مجبور به کاهش مصرف سوخت شوند.

hinza chemical تبلیغات

بر این اساس، رسیدن قیمت بنزین در آمریکا به ۴ دلار در هر گالن موجب شده تا میزان مصرف سوخت رانندگان آمریکایی به کمترین میزان در ۱۰ سال گذشته برسد.

آمریکایی‌ها مجبور شده‌اند تا کمتر رانندگی کنند و به علاوه به دنبال خرید خودروهای کم مصرف‌تر باشند.

این روند پس از آن از سوی آمریکایی‌ها پیش گرفته شد که قیمت بنزین برای دهمین هفته متوالی در این کشور افزایش یافت.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا هفته گذشته اعلام کرد میزان مصرف گذشته در چهار هفته برابر ۸.۶ میلیون لیتر در روز بوده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۴درصد کاهش نشان می‌دهد.

همچنین میزان تقاضا برای استفاده مشترک از خودروها نیز در سال گذشته ۲۰درصد و در ماه ژانویه و فوریه ۱۰درصد افزایش داشته است. “رونالد کربی” مدیر دپارتمان برنامه‌ریزی حمل و نقل در کنسول واشنگتن دولت آمریکا این افزایش تقاضا برای استفاده مشترک از خودروها و حرکت خودروها با تمام ظرفیت را به افزایش قیمت سوخت در این کشور نسبت می‌دهد.

نتیجه افزایش قیمت بنزین به ۴ دلار در هر گالن، تلاش مردم برای کاهش مصرف سوخت بوده است. این سومین بار در ۵ سال گذشته است که قیمت سوخت به یک رکورد تازه در آمریکا دست می‌یابد. میزان مصرف بنزین، پیش از این هم از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ به میزان ۶درصد کاهش یافته است.

بنا بر گزارش سازمان فدرال بزرگراه‌های آمریکا، میزان تردد در بزرگراه‌ها به پایین‌ترین حد از سال ۲۰۰۴ تاکنون رسیده است.

جدا از تبعاتی که افزایش قیمت سوخت برای مردم آمریکا دارد، کارشناسان بر این عقیده‌اند که بالا رفتن قیمت سوخت از این جهت توانسته تاثیری مثبت داشته باشد که، موجب شده تا الگوی مصرف انرژی در میان مردم تغییر کند و مردم به سمت صرفه‌جویی در قیمت سوخت حرکت کنند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن