گزارش يازدهمين نمايشگاه بين المللي ماشين آلات نساجي ازبکستان

بهنام قاسمی

 

بزرگترين رويداد نساجي در کشور ازبکستان، در روز هاي ۱۳ تا ۱۵ سپتامبر مصادف با ۲۲ تا ۲۴ شهريور ۹۶ شهر تاشکند ميزبان صنعت گران حوزه ماشين آلات نساجي از نقاط مختلف دنيا خواهد بود. در اين نمايشگاه ۳۲۳ کمپاني از ۲۴ کشور دنيا در فضايي به مساحت ۶۸۱۶ متر مربع توليدات و آخرين تکنولوژي هاي خود در اين حوزه را به نمايش خواهند گذاشت.

سازمان برگزار کننده اين رويداد بين المللي ITE ازبکستان مي‌باشد. ITE يک سازمان جهاني براي برگزاري نمايشگاه هاي بين المللي است که در سال ۱۹۹۱ تأسيس شد و داراي ۳۱ دفتر در ۱۷ کشور جهان مي‌باشد. سالانه ۲۰۰ نمايشگاه و کنفرانس در نقاط مختلف دنيا برگزار مي‌کند. ITE ازبکستان نيز پيشرو در برگزاري نمايشگاه و همايش ها مي‌باشد نمايشگاهي که برگزار کننده آن ITE باشد اعتبار ويژه‌اي در مجامع بين المللي دارد. در سال ۲۰۰۷ ازبکستان به عنوان يک عضو انجمن جهاني صنعت نمايشگاهي به رسميت شناخته شد.

ساعت کاري اين نمايشگاه از ۱۱ صبح تا ۱۸ عصر روزهاي ۲۲ تا ۲۴ شهريور ماه مي‌باشد. همچنين در سال گذشته و دهمين دوره اين نمايشگاه ۵۱۲۶ بازديدکننده حرفه اي از ۳۰ کشور و ۱۳ منطقه ازبکستان در اين رويداد حضور داشتند.

در اين نمايشگاه فعالين و صنعت‌گراني که در حوزه‌هاي زير مشغول به فعاليت هستند مي‌توانند حضور داشته باشند:

– ابزار و ماشين آلات براي آماده سازي و واحدهاي ريسندگي.

– ريسندگي الياف طبيعي و مصنوعي، تجهيزات مخصوص پشم، نمد، پارچه هاي غير بافتي، مواد و پارچه هاي پوششي، پارچه روکشي و توليد طناب.

– اسپولرها، چرخريسي، ماشين آلات بافت و پيچنده

– تجهيزات مقدماتي بافندگي، ماشين آلات پردازنده و بافندگي

– ماشين آلات کشبافي و جوراب بافي

– ماشين آلات شستشو ، سفيد کردن، رنگرزي، چاپ، خشک کردن، چرخاندن و تا کردن.

– ابزار و ماشين آلات براي توليد و ساخت دکمه

– ماشين آلات گوناگون نساجي

– لوازم جانبي براي ماشين آلات نساجي

– ماشين آلات توليدي هاي پوشاک

– ماشين آلات قلاب دوزي و نوار ها و توري هاي قيطاني

– تجهيزات کنترل و اندازه گيري، تجهيزات تست و آزمايش و ديگر ماشين آلات و دستگاه ها

– تجهيزات توليد چرم و کفش

– تجهيزات براي بازيافت، کاهش توليد زباله و حفاظت از محيط زيست

– مواد رنگي و رنگرزي و مواد شيميايي

– ارائه خدمات فني و تکنيکي در صنعت نساجي

در رابطه با نمايشگاه بين المللي تجهيزات نساجي و تکنولوژي نظرات تعدادي از مديران بزرگ اين حوزه را جويا شديم.

براي ما شرکت در نمايشگاه بين المللي تجهيزات نساجي و تکنولوژي در ازبکستان تبديل به يک آداب و رسوم شده است. ما در سالهاي گذشته و نه چندان دور براي همکاري مشترک با توليدکنندگان ازبک و انجام چند کار مشترک اقدام کرديم که از آن نيز راضي بوديم. تجهيزات لازم و خواسته شده را براي آن ها تهيه کرديم تا اتمام توليدات نساجي اين همکاري را به نحو احسن ادامه داديم. ما براي همکاري و توليدات بيشتر در آينده نيز اميدوار هستيم.

  1. Fischer مدير فروش شرکت Bruckner آلمان

شرکت در نمايشگاههاي بين المللي در ازبکستان نتايج خوب و مطلوبي را به همراه داشت. لازم به ذکر است که صنعت منسوجات ازبکستان به طور سريع در حال توسعه است، ولي با وجود اينها، تعداد زيادي از کارخانههاي منسوجاتي چرخه توليد آنها متوقف شده است. سال گذشته ما در اينجا براي اولين بار نمايشگاه برگزار کرديم و قبل از آن يک نماينده از بازار محلي پيدا کرديم، که اکنون ما و آنها در حال توسعه و همکاري هستيم. من مطمئن هستم که اين مورد نيز محدود نخواهد بود، چرا که از هر طرف ايدههاي تازه و پيشنهادات جالب براي يکديگر مطرح ميشود.

  1. Derbetto، مدير فروش، Zentex (ايتاليا)

اين اولين تجربه من در ازبکستان است و من به سادگي از مقياس اين نمايشگاه به هراس افتادم. کسب و کار فاميلي ما، بيش از ۲۵ سال است که ماشين آلات نساجي توليد ميکند و ما امروز آنها را در اينجا ارائه ميکنيم. از نظر ما بازار ازبکستان بسيار اميدوار کننده است. صنعت منسوجات داراي پتانسيل هاي بسيار زيادي است، و ما مطمئن هستيم که شرکاي قابل اعتماد را در اينجا پيدا خواهيم کرد.

Bin Yafu، مدير فروش، Baiyuan Science & Technology (چين)

Admin

فارغ التحصیل رشته تکنولوژی نساجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *