اخبار نساجی

کاهش ۷۵ درصدی تعرفه برق جایگاه‌ها/ کم‌فروشی گازی صحت ندارد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

معاون وزیر نفت هر گونه کم فروش گاز به جایگاه‌های CNG را رد کرد و از تعدیل تعرفه برق جایگاه‌های CNG خبر داد و گفت: جایگاه‌های CNG بدهی خود به دولت را پرداخت کنند.
علیرضا ضیغمی در گفتگو با مهر درباره ادعای برخی از جایگاه داران CNG مبنی بر اختلاف بین گاز تحویلی و هزینه گازبهای جایگاههای CNG، گفت: شرکت ملی گاز همواره کنتورهای ورودی جایگاه های CNG را آزمایش و اندازه گیری می کند.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر اینکه در صورت هر گونه اشکال،‌ شرکت ملی گاز برای برطرف کردن آن اقدام می کند، تصریح کرد: در صورتی که جایگاه داران CNG برای بازنگری کنتورها تقاضا کنند، وزارت نفت در اسرع وقت برای برطرف کردن اشکالات فنی اقدام می کند.
معاون وزیر نفت با اعلام اینکه وزارت نفت مطابق با استانداردهای نصب کنتورها آزمایشهای ادواری خود را انجام می دهد، بیان کرد: وزارت نفت پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها برای مرتفع شدن مشکلات جایگاههای CNG اقدامات گسترده ای انجام داده است.

این عضو ستاد تدابیر ویژه اقتصادی وزارت نفت با یادآوری اینکه دولت برای ساخت و توسعه جایگاههای CNG یارانه و تسهیلات بلاعوض در اختیار بخش خصوصی قرار می دهد، تاکید کرد: بنابراین نگهداری و حفظ این تأسیسات بر عهده جایگاه دار است، زیرا از منافع آن منتفع می شود.
وی همچنین از تشکیل کارگروه هایی به منظور مرتفع شدن مشکلات جایگاههای CNG در سطح استانهای مختلف کشور خبر داد و افزود: همچنین اخیرا با موافقت رئیس جمهور با پیشنهاد وزیر نفت، هزینه برق جایگاههای CNG در فاصله زمانی کم بار محاسبه خواهد شد.

hinza chemical تبلیغات

ضیغمی با تاکید بر اینکه همچنین با تاکید بر اینکه مجوز راه اندازی فعالیتهای خدماتی در جایگاههای CNG از وزارت کشور گرفته شده است، یادآور شد: در مجموع جایگاه داران CNG هم باید بدهی های خود بابت عدم پرداخت گازبها را به دولت پرداخت کنند.

سید مسعود میرکاظمی وزیر نفت چندی پیش در جمع خبرنگاران درباره عدم پرداخت بدهی گازی جایگاههای CNG به دولت، با بیان اینکه هم اکنون جایگاههای CNG گاز طبیعی را به صورت نقدی به مردم می فروشند، گفته بود: بر این اساس نباید مشکلی برای پرداخت بدهی های گازی جایگاه داران CNG وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه پیگیریهای وزارت نفت نشان می دهد که برخی از جایگاه داران CNG پول حاصل از فروش گاز طبیعی را به جای واریز به خزانه در بانک سپرده گذاری کرده اند، تصریح کرده بود: این پول باید به حساب خزانه بیاید و در قالب قانون هدفمند کردن یارانه ها به حساب مردم واریز شود .

به گفته میرکاظمی، تاکنون اخطارهای متعددی به جایگاه داران متخلف داده شده است که اگر رعایت نکنند انشعاب گاز جایگاهها قطع خواهد شد.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن