کاهش ۳۱ درصدی در واردات کالاهای نساجی و پوشاک

حجم صادرات صنایع نساجی و پوشاک کشور در سال ۱۳۹۷ یک میلیارد و ۳۱ میلیون دلار اعلام شد

‌به گزارش مجله نساجی کهن به نقل از ایسنا‌، معاون طرح و برنامه وزارت صمت در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی در شیراز، گفت: در ۴ ماهه اول امسال هزارو ۹۱۰ پروانه بهره برداری صنعتی صادر شده است.

سعید زرندی با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی راه‌اندازی شده از ابتدای امسال در کشور دوازده هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: ۳۱ هزار و ۲۹ نفر در این واحدهای تازه راه‌اندازی شده صنعتی مشغول به کار شده‌اند که نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

زرندی با اشاره به سیاست وزارت صمت برای سوق دادن سرمایه‌ها به بخش تولید خصوصا راه اندازی واحدهای نیمه فعال، گفت: در چهارماهه اول امسال ۸ هزار و ۳۵۵ جواز تاسیس برای سرمایه گذاران صنعتی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۴ درصدی را نشان می‌دهد.

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: از ابتدای امسال تا پایان تیرماه، از تعداد ۳۷ محصول منتخب در تعداد ۲۲ محصول  رشد را شاهد بوده‌ایم.

زرندی با بیان اینکه سال گذشته در صنعت نساجی و پوشاک پتانسیل مناسبی را بعد از چند سال شاهد بودیم، گفت: در کشور ۷۹۰۰ واحد نساجی و پوشاک ۱۱ درصد کل صنایع را به خود اختصاص داده و زمینه ساز اشتغال ۲۶۰ هزار نفر بوده است.

او حجم صادرات صنایع نساجی و پوشاک کشور در سال ۱۳۹۷ را یک میلیارد و ۳۱ میلیون دلار اعلام و اضافه کرد: واردات این بخش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بوده که نسبت به سال قبل از آن کاهش ۳۱ درصدی را شاهد بوده‌ایم.

زرندی همچنین یادآور شد که در هفته دولت تعداد ۴۰۹ طرح صنعتی با میزان سرمایه گذاری ۳۸ هزار میلیارد تومان و اشتغال بیست و نه هزار ۸۸۰ نفر در سراسر کشور آماده بهربرداری شده یا به بهربرداری رسیده است.

به گزارش ایسنا، نخستین نمایشگاه تخصصی فرش ماشینی، موکت، پرده و کالای خواب، پس از شش سال تعطیلی و هفتمین نمایشگاه تخصصی ورزش، تجهیزات ورزشی و صنایع وابسته از شامگاه چهارشنبه ۶ شهریورماه در شیراز آغاز به کار کرد و تا نهم شهریورماه برپا خواهد بود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در این خصوص گفت: این نمایشگاه بعد از ۶ سال مجددا راه‌اندازی شده است.

سید محمود موسوی اضافه کرد: شرکت کنندگان در این نمایشگاه با برپایی ۱۷۰ غرفه در محیطی به مساحت ۶ هزار مترمربع محصولات خود را معرفی و عرضه می‌کنند.

موسوی ادامه داد: ۷۲ درصد مشارکت کنندگان در این نمایشگاه از فارس و مابقی از استان‌های تهران، خراسان رضوی، یزد، اصفهان و قزوین هستند.

مدیرعامل نمایشگاه‌های فارس خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰۰ غرفه نیز به محصولات ورزشی و خدمات و صنایع مرتبط با ورزش و سلامت اختصاص یافته است.

Admin

فارغ التحصیل رشته تکنولوژی نساجی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *