اخبار نساجی

کاهش ارزش پول ملی منجر به افزایش صادرات شد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

کاهش ارزش پول ملی، افزایش صادرات

رییس کل سازمان توسعه تجارت گفت: کاهش ارزش پول ملی منجر به افزایش صادرات شد.

hinza chemical تبلیغات

به گزارش ایسنا، حمید صافدل در مشهد اظهار کرد: در سال گذشته به عمق مشکلات و کاستی‌های که وجود داشت پی بردیم و توانستیم بسیاری از آن‌ها را رفع کنیم.

وی با اشاره به افزایش صادرات کشور خاطر نشان کرد: با وجود همه فشارهای اقتصادی موجود، وزن کالای صادراتی یک درصد افزایش داشته و کاهش ارزش پول ملی باعث ارزان‌تر شدن نرخ کالاهای صادراتی شده است.

صافدل افزود: تهدیدها باید به فرصت تبدیل شوند و نباید در بین استان‌ها رقابت مخرب وجود داشته باشد.

معاون وزیر در توسعه روابط اقتصادی تصریح کرد: هدف‌گذاری‌های انجام شده برای سال ۹۲ با ترکیبی از تمامی حوزه‌های کالایی کشور در بخش پتروشیمی ۱۴٫۵ میلیارد دلار، بخش صنعت ۱۷ میلیارد دلار، بخش معدن ۲٫۷ میلیارد دلار و در بخش کشاورزی ۵٫۸ میلیارد دلار صورت گرفت.

وی در “همایش معاونین تجارت خارجی استان‌های سراسر کشور” که صبح امروز در خراسان رضوی برگزار شد اضافه کرد: تمامی برنامه‌ها باید با مرکزیت استان‌ها و محوریت بازرگانی، صنعت و معدن انجام شود، زیرا در بسیاری از آسیب‌شناسی‌ها استان‌ها بهتر عمل خواهند کرد.

او تاکید کرد: ما باید از خام‌فروشی ‌دوری کنیم، بهینه‌ترین نسبت صادراتی را داشته باشیم و به بالاترین ارزش افزوده در کالاها توجه کنیم.

وی با اشاره به گزارشات منتشر شده از سوی کشورهای غربی در خصوص تاثیر تخریب‌ها بر ایران عنوان کرد: آن‌ها به این نتیجه رسیدند که اقتصاد ایران انعطاف‌پذیر بوده و این امر ناشی از هوشمندی بخش خصوصی ما است.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: مشکلات وارده از عرصه‌های بین‌المللی باعث هوشمندی در بخش خصوصی بوده و بسیاری از تحلیل‌گران غربی نیز به این مساله اشاره کرده‌اند که؛ هم اکنون نقش تجار خارجی از صادر کننده به جستجوگران موقعیت‌ تبدیل شده و این امر باعث افزایش کیفیت کالاها خواهد شد.

صافدل خاطر نشان کرد: با کاهش درآمدی نفتی ایران، نفت ما بهتر از گذشته باید تبدیل به مواد صنعتی شود و ارزش افزوده ایجاد کند.

وی یادآور شد: طبقات وارداتی کشور از ۶۰ طبقه به ۱۵ طبقه کاهش یافته است، این امر موجب رفع بسیاری از چالش‌ها و کاهش بسیاری از پرونده‌های اختلافی بین صاحبان کالا و گمرک شده است.

او با بیان اینکه ما در آستانه یک حماسه بزرگ سیاسی هستیم و به خاطر وظیفه شرعی و موقعیت خاص کشور باید در جهت حضور حداکثری‌ مردم تلاش کنیم، عنوان کرد: پشتیبانی از صادرات غیر نفتی نیز وظیفه‌ای مهم است، زیرا امروز و فردای کشور ما به صادرات گره خورده است و این موضوع با این حماسه سیاسی کم ارتباط نیست.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن