اقتصاد و مدیریت

چهار میلیون نفر از مردم یمن در فقر كامل بسر می برند

 

چهار میلیون نفر از مردم یمن در فقر كامل بسر می برند

 

نیویورك – نماینده ویژه دبیركل سازمان ملل در امور یمن اعلام كرد :حدود چهار میلیون نفر از مردم یمن در فقر كامل بسر می برند و این كشور از نظر سوء تغذیه بعد از افغانستان دومین كشور عقب مانده جهان است.

به گزارش بي باک به نقل از ایرنا ، جمال بن عمر دیپلمات مغربی الاصل و نماینده ویژه بان كی مون در یمن عصر چهارشنبه با حضور در نشست شورای امنیت آخرین گزارش خود را از تحولات و چالش های فرا روی دولت جدید و مردم آن كشور ارایه داد.

وی اظهار داشت :برای تامین نیازهای اولیه مردم یمن به ۴۴۶ میلیون دلار نیاز است در حالی كه تاكنون تنها ۱۵ درصد از این مبلغ از سوی كشورهای مختلف جهان تامین شده است.

نماینده ویژه سازمان ملل درامور یمن از فعالیت های القاعده به عنوان چالش اصلی دولت جدید در این كشور نام برد و گفت : القاعده در نقاط مختلف این كشور حضور دارد و فعالیت های این گروه برای مردم ان كشور و دنیا خطرناك است.

وی همچنین به نقش فعال و موثر جوانان یمنی در انتخابات اخیر این كشور به عنوان یك نقطه قوت و پتانسیل مثبت نام برد و اظهار امیدواری كرد كه دولت جدید به جوانان فرصت دهد تا نقش تعیین كننده ای در سازندگی و آینده آن كشور داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن