اخبار فرش ماشینیاسلاید شونساجی و مردم

تخفيف‌ هایپرهای فرش ماشينی چقدر واقعی است؟

بر اساس یك قانون نانوشته هیچگاه كفه ترازو به نفع مشتری سنگينی نخواهد كرد و معمولا پشت تمام تخفیفات، جشنواره‌های خريد و… محاسبات پیچيده فروش و بازاریابی با هدف تامین سود قابل توجه براي فروشنده و صاحب كمپین در نظر گرفته شده است.

اين موضوع قطعا براي فروشگاه‌ها و هایپرهای فرش ماشينی نيز صادق است و همه چیز طوري چیده شده كه نه تنها هزینه تبلیغات و تیزرهاي تلویزیوني و بیلبورد و… تامین شود، بلكه سود مناسبی هم باقی بماند.

تا اینجای كار با يك امر طبيعی و عادي مواجهيم كه در همه جا و همه بخش ها كاملا عادي و مشروع و بر اساس قانون كار و تجارت است.

اما مراقب باشيد گول الفاظ و عبارات به كاررفته در تبليغات هایپرهای فرش ماشينی و بازی با كلمات را نخورید.

یكی از الفاظ و عبارات گول زننده در تبلیغات واژه تخفیف است كه تقريبا هر شخصی را به خود جذب می‌كند و به خصوص ذكر تخفیف‌های ٤٠، ٥٠ و يا حتي ٦٠ درصدی توسط اين فروشگاه‌ها بیشتر شبیه به یك سراب دوست‌داشتنی است.

در واقع چنین تخفیف‌هایی در نگاه اول درست است و به ظاهر وجود دارند اما تنها شامل بخش بسيار كوچكي از فروش آنها می‌شود.

مثلا اين تخفیف‌ها فقط براي فرش‌های به اصطلاح ته انباري و يا فرش‌هایی با طرح‌ها، نقشه‌ها و رنگ‌های از مد افتاده است و یا براي استفاده از تخفیف مشتری مجبور است بیش از یك فرش خريداری كند و … .

بنابراین خیلی به چنين كلمات و الفاظی اعتماد نكنید چرا كه بسياری از آنها تنها ابزار برای كشاندن مشتری به فروشگاه است و بعد از آن مشتری در دام مجموعه‌ای از ترفندهای فروش و فروشندگان آموزش دیده كه تك تك كلمات‌شان و رفتار و حتی حركات بدنشان تمرین شده است می‌افتد كه فرار از آن به آگاهی و درایت بالایی نياز دارد.

در بخش های بعدی مصاحبه هایی را با شرکت های تولیدکننده فرش ماشینی منتشر خواهیم کرد که به شدت با نحوه فروش و سیاست های هایپرهای فرش ماشینی مخالف هستند و انتقادات زیادی دارند.

به راستی چرا باید هایپرهای فروش که یک پدیده بسیار موثر در همه جای جهان در رونق چرخه توزیع و فروش هستند در ایران با انتقادات این چنینی مواجه شوند.

آیا این انتقادات نشاندهنده عملکرد با ابهام و خارج از عرف هایپرهاست یا یک واکنش قابل پیش بینی به پدیده ای نوظهور در جامعه ایران ؟

نظر شما در اين مورد چیست؟

فرم ثبت نام سریع

جهت دریافت آخرین خبرها و به روز ترین نمایشگاه های نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید
[instagram-feed]

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. سلام. من خودم چند روز پيش رفتم كل بازار و زير و رو كردم. هايپرهاي فرش رو هم گشتم. اين مطالب شما درست نيست. واقعا تخفيف هاشون درست بود. هم در شهر فرش هم در آقاي فرش هم در مهد فرش. ولي من خودم به دليل قيمت مناسب تر نسبت به كالايي كه ميخواستم بخرم از آقاي فرش خريد كردم. من خودم فرش شناسم و از همه جوانب بررسي كردم. واقعا خريد منصفانه و خوبي بود. پاسخگويي خوبي هم داشستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن