اخبار فرش ماشینیگزارش نمایشگاه ها

چرا دموتكس هانوفر ٢٠١٩ به يك فاجعه براي ايراني ها تبديل شد؟

سپاه ايران امسال خسته و نااميد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

دموتكس هانوفر هميشه يكي از امن ترين جاهايي بود كه شركت هاي ايراني توليدكننده فرش ماشيني و صنايع وابسته آن مي توانستند در آن خود نمايي كند و مانند قلعه اي مستحكم از حملات لشكرهاي  ترك ها و بلژيكي ها و مصري واز خود محافظت كنند. اما دموتكس ٢٠١٩ آن قلعه هميشگي نبود و سپاه فرش ماشيني ايران بدون سرداران و قلندران قدرتمند خود مانند ستاره كوير يزد در اين رويداد حضور داشت. دموتكس هم ديگر نشاني از آن برج و باروهاي مستحكم نداشت و آنقدر سرگرم كشور گشايي در چين و تركيه و آمريكا و مكزيك است كه از استحكامات هانوفر غافل شده است.

سپاه ايران امسال خسته و نااميد تنها به معدود كمان داران ورزيده خود چون فرش قيطران دل خوش كرده بود كه تمام قد در برابر لشكريان دشمن ايستادند اما چه حيف كه با توجه به تحريم هاي اقتصادي داخلي و خارجي صنعت فرش ماشيني هر لحظه به خطر  زمين گير شدن نزديك تر مي شود و ديگر اين سپاه خسته ياراي مقاومت در برابر شبيخون هاي دشمن و بدخواهان خودي را ندارد.

آنچه در دموتكس ٢٠١٩ به شدت احساس مي شد استفبال كم از نمايشگاه نسبت به سالهاي گذشته و نيز جو بلاتكليفي حاكم بر شركت هاي يراني بود. هرچند برخي از شركت ها به دليل هزينه هاي بسيار هنگفتي كه اين نمايشگاه برايشان داشته در ظاهر سعي مي كردند نمايشگاه امسال را امیدوار کننده  نشان بدهند اما واقعيت اين است كه تقريبا تمام شركت هاي ايراني حاضر در نمايشگاه در دل خود هم که شده  حداقل يك بار اين جمله را تكرا كرده باشند كه كاش ما هم امسال براي حضور در نمايشگاه بيشتر فكر و بررسي مي كرديم.

شركتهاي حاضر در نمايشگاه به اتفاق بر روي اين نكته تاكيد داشتند كه با تحريم هاي موجود تجارت براي ايرانيان در عرصه بين المللي تقريبا غير ممكن شده است و حتي با وجود برخي راه هاي تبادل مالي كه البته نياز به كانالهاي خاص و با ريسك بسيار بالا دارد تمايلي براي تجارت با ايران وجود ندارد.

اگر شما در اين نمايشگاه غرفه گذار بوديد و يا بازديد نموده ايد نظر خود را براي ما ارسال كنيد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن