پیش فروش سكه متوقف شد

 

پیش فروش سكه متوقف شد

مدیر كل نشر و ریالی بانك مركزی گفت: پیش فروش سكه به روشی كه در چند ماه پایانی سال گذشته در شعب بانك ملی انجام می شد، متوقف شده است.

عباس كمرئی در گفت وگو با خبرنگار بانك و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار كرد: هنوز درباره ی نحوه پیش فروش سكه در شعب بانك ملی برای سال جاری تصمیمی اتخاذ نشده، اما آنچه قطعیت دارد، فروش سكه در بانك كارگشایی است.

او افزود: قرار شد كه بانك مركزی برای راه اندازی سایت اینترنتی پیش فروش سكه اقداماتی انجام بدهد، اما هنوز این اقدامات به مرحله ی نهایی نرسیده است.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا پس از پنجم فروردین ماه سال جاری كه بانك ها بازگشایی شدند، سكه در شعب بانك ملی پیش فروش شده یا خیر؟ گفت: در سال جدید پیش فروش سكه انجام نشد و تا اطلاع ثانوی فروش سكه فقط در بانك كارگشایی انجام می شود.

به گزارش ایسنا، بانك مركزی از روزهای پایانی آذرماه سال گذشته برای مقابله با افزایش حبابی قیمت سكه، پیش فروش سكه را ابتدا در دوره ی چهار ماهه و سپس در دوره های شش ماه، هشت ماهه و نه ماهه عملیاتی كرد. براین اساس تا آخرین روز سال حدود ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار سكه پیش فروش شد كه اولین روز تحویل آن ۲۹ فروردین ماه سال جاری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *