اخبار نساجی

پژویان رسما کنار رفت / شیوا رئیس شورای رقابت شد

 

پژویان رسما کنار رفت / شیوا رئیس شورای رقابت شد

    اعضای شورای رقابت در جلسه اخیر خود به ریاست رضا شیوا بر این شورا رای دادند تا جمشید پژویان به طور رسمی کنار گذاشته شود.
رضا شیوا در گفتگو با مهر از برگزاری انتخابات شورای رقابت برای تعیین رئیس جدید در روز چهارشنبه خبرداد و گفت: اعضای شورا که متشکل از ۱۵ نفر هستند، روز چهارشنبه در پی انتخاباتی که برگزار شد، بنده را به عنوان رئیس جدید شورای رقابت انتخاب کردند.

فرش ماشینی خوب تبلیغات

وی با اعلام اینکه تائید نهایی انتخابات جدید در انتظار حکم و موافقت رئیس جمهور است، افزود: اعضای شورا نتیجه انتخابات را برای رئیس جمهور ارسال کردند تا وی حکم جدید را به عنوان رئیس شورای رقابت و مرکز ملی رقابت صادر نماید که احتمالا این کار روز شنبه آتی انجام خواهد شد.

شیوا که چند روز پیش طی حکمی از سوی رئیس جمهور به عضویت شورای رقابت درآمده بود، ادامه داد: تعیین و انتخاب رئیس شورای رقابت مراحلی دارد. حدود ۲۰ روز پیش نیز رئیس جمهور حکم عضویت بنده در شورای رقابت را صادر کرده بود.

در حکم رئیس جمهور خطاب به شیوا آمده است: در اجرای جزء (۳) بند (الف) ماده (۵۳) و همچنین بند (۲) ماده (۵۵) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، با عنایت به تخصص و تجربیات ارزنده شما و بنا به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی، به موجب این حکم به عنوان عضو شورای رقابت منصوب می شوید. توفیق شما و سایر اعضای محترم آن شورا را در انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسئلت می نمایم.

جمشید پژویان رئیس مستعفی شورای رقابت چند روز پیش گفته بود که هنوز رئیس جمهور با استعفای وی موافقت نکرده است و در عین حال افرادی جدید را به شورا معرفی می کند.

شیوا پیش از این مدیرعامل بانک سینا، رئیس موسسه تحقیقات پولی بانک مرکزی و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری در آلمان بوده و در حال حاضر نیز استاد اقتصاد در دانشگاه تهران است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن