مد و پوشاک

پوشاک از مرداد ماه‌ صاحب کد شناسه می‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

نشست بررسی مشکلات صنایع نساجی کاشان با حضور مدیرکل پوشاک و نساجی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اتاق کاشان برگزار شد.

صاحبان صنایع نساجی و پوشاک شهرستان کاشان که در آن بیش از یک هزار واحد صنعتی تولیدی کوچک و بزرگ فعالند و عمده آن‌ها در زمینه فرش ماشینی و منسوجات کار می‌کنند، مسائل و مشکلات خود را در این نشست بیان کردند.

مدیرکل نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اجرای طرح کد شناسه پوشاک، افزود: بر اساس ماده ۱۱ آئین‌نامه موضوع ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کد شناسه و رهگیری اجرا می‌شود. کد شناسه در پوشاک به ترتیب دارای پنج اولویت پوشاک، کفش، منسوجات خانگی، پارچه و تجهیزات دیگر مانند کمربند است.

افسانه محرابی بابیان اینکه مراحل اداری کد شناسه پایان‌یافته است، تصریح کرد: این کد از ابتدای مرداد امسال به کالاها الصاق و عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

محرابی گفت: اگرچه با اجرای طرح کد شناسه بر روی کالاها، قاچاق کالا به‌طور کامل جلوگیری نمی‌شود اما شفافیت کار از مرحله تولید تا زمان رسیدن کالا به دست مصرف‌کننده، رهگیری و شفافیت می‌یابد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر رونق تولید در سال جاری گفت: بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی و تولیدی به‌صورت جدی در اولویت کاری این وزارتخانه قرار دارد و به همین منظور کارگروه رونق تولید پیشنهاد کرده است که امسال نسبت به سال قبل، سقف تسهیلات برای بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش یابد.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

محرابی بابیان این‌که با توجه به شرایط واحدهای کوچک، متوسط و بزرگ، شرایط این تسهیلات متفاوت است، افزود: سقف این تسهیلات برای این واحدها در سال گذشته ۳۰ میلیارد ریال بود که امسال رقم آن پس از تصویب، اعلام خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه ۷۰ درصد صنعت فرش ماشینی کشور در منطقه کاشان قرار دارد، کارگروه صادرات فرش در این شهرستان ایجاد می‌شود.

وی در پایان تأکید کرد: با معرفی فرش ماشینی در سطح بین‌المللی، می‌توان به بازار فروش بیشتری در جهان دست‌یافت.

رئیس اتاق کاشان نیز طی سخنانی گفت: صنعت نساجی منطقه کاشان با به‌روز کردن ماشین‌آلات و تجهیزات، سرآمد صنایع نساجی در سطح کشور شده است؛ به‌طوری‌که صادرات در سطح بازارهای جهانی را تجربه کرده و جایگاهی خاص به دست آورده است.

محمود تولایی افزود: امیدواریم با کمک وزارت صنعت برای تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی این منطقه بستر و فرصت‌هایی ایجاد کنیم تا وضعیت آن‌ها بهتر شود و موقعیت بهتری در بازار به دست آورند.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن