اخبار نساجی

پهنای باند بین الملل به ۱۹۰ گیگا بیت بر ثانیه افزایش می یابد

 

مدیر کل مهندسی عملیات شبکه دیتای شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: پهنای باند بین الملل با افزایش ۴۰ گیگا بیت بر ثانیه تا پایان تابستان سال جاری به ۱۹۰ گیگا بیت بر ثانیه می رسد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد رضا نوروزی افزود: در سه ماه نخست امسال با افزایش ۴۰ گیگابیت بر ثانیه پهنای باند بین الملل، این ظرفیت به ۱۵۰ گیگابیت بر ثانیه رسید که تا پایان تابستان امسال، ۴۰ گیگابیت دیگر نیز افزایش خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه سال ۹۲ سال، جهش اینترنتی کشور در دولت تدبیر و امید بود، افزود: در اواسط سال گذشته ۶۷ گیگ پهنای باند بین الملل داشته ایم که در مدت شش ماه با ۶۰ درصد افزایش، آن را به ۱۱۰ گیگابیت بر ثانیه رساندیم.

مدیر کل مهندسی عملیات دیتای شرکت زیرساخت به میزبانی ۳۰ گیگ پهنای باند خارج از کشور اشاره کرد و گفت: با همت همکاران در شرکت ارتباطات زیرساخت، توانستیم این پهنای باند را به داخل کشور منتقل کنیم تا هم هزینه ها کاهش یابد و هم پهنای باند با کیفیت، در اختیار مشتریان قرار گیرد.

نوروزی با اشاره به اینکه مشکل در پهنای باند بین المل نداریم گفت: رشد پهنای باند بین الملل چشمگیر بود و لازم است سیستم انتقال نیز پایاپای با آن افزایش ظرفیت داشته باشد تا با پر شدن سیستم های انتقال مواجه نشویم.

وی با تاکید بر مدیریت و بهره برداری شبکه دیتای زیرساخت کشور ادامه داد: در بحث میزبانی داخلی در نظر داریم حجم ترافیک زیادی را با محتوای کسب و کار داخلی، رونق اقتصادی و آنچه که موافق با سیاستهای داخل کشورمان است فراهم آوریم.

مدیر کل مهندسی عملیات دیتا شرکت زیرساخت با اشاره به فراهم شدن تجهیزات هم مکانی در شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: شرکت هایی چون آسیاتک، شاتل، پارس آنلاین و داده گستر عصر نوین تا به امروز در زمینه میزبانی داخلی با ماهمکاری کرده اندکه شرکت ارتباطات زیرساخت، الزامات زیر ساختی مثل دسترسی به پهنای باند، برق، فضا و غیره را برای این شرکت ها فراهم می کند.

نوروزی در خصوص امنیت اینترنت در ایران گفت: امنیت در اینترنت از منظرهای مختلف قابل بررسی است، اما به جرات می توان گفت: سرویس هایی که از سوی شبکه زیرساخت کشور ارائه می شوند؛ امن هستند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن