پرداخت ۳۴ میلیارد ریال وام کمک ودیعه مسکن

 

پرداخت 34 میلیارد ریال وام کمک ودیعه مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از سال ۸۹ تاکنون ۳۴ میلیارد ریال تسهیلات کمک ودیعه اسکان موقت پرداخت شده است، گفت: از سال ۸۵ تا بهمن ماه امسال به ۲۰۱ هزار و ۶۲۹ واحد مسکونی تسهیلات نوسازی بافت فرسوده پرداخت شده است.

به گزارش مشرق، مجید کیانپور در گفتگو با مهر  با اشاره به تسهیلات اختصاص یافته برای ودیعه اسکان موقت، گفت: از سال ۸۹ تاکنون به ۳۷۵ پلاک مسکونی، ۳۴ میلیارد ریال تسهیلات کمک ودیعه اسکان موقت پرداخت شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص نوسازی بافتهای فرسوده در سال ۹۰، گفت: ۷۲ هزار هکتار بافت فرسوده در ۴۵۷ شهر کشور شناسایی شده است که بر اساس برنامه پنجم توسعه وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها باید با اعمال سیاستهای تشویقی زمینه مشارکت مردم و سرمایه گذاران را در نوسازی و بهسازی بافتهای فرسوده فراهم کنند.

وی با اشاره به اهمیت بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده شهری، اظهار داشت: تاکنون طرحهای مطالعاتی بهسازی و نوسازی ۳۳۳ هزار و ۷۹۰ هکتار بافت فرسوده شهری در ۹۱ شهر تهیه شده است که از این تعداد برخی در کمیسیونهای ماده ۵ استان مصوب شده و یا در حال تصویب هستند.

کیانپور بابیان اینکه طرح بهسازی ۱۰ هزا ر و ۳۰۴ هکتار از بافت فرسوده در ۷۴ شهر در دست تهیه است، بیان کرد: براساس برنامه اجرایی امسال تشریفات انتخاب مشاور جهت تهیه طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در ۲۶ شهر صورت گرفته و قراردادها در حال انعقاد هستند.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، تصریح کرد: با توجه به برنامه نوسازی و بهسازی بافتهای فرسوده از سال ۸۵ تا بهمن ماه امسال به ۲۰۱ هزار و ۶۲۹ واحد مسکونی تسهیلات اختصاص یافته است.

کیانپور با بیان اینکه درسال ۸۸ و ۸۹، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده به بانک های عامل مسکن، رفاه و ملی معرفی شده اند، گفت: امسال نوسازی ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در محدوده بافتهای فرسوده شهری هدف گذاری شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی، تصریح کرد: تا پایان بهمن ماه ۵۳ هزار و ۶۲۴ واحد مسکونی معرفی شده و ۲۶ هزار و ۵۴۸ واحد هم با بانکهای عامل قرارداد بسته اند و ۲۷  هزار و ۱۶۶ واحد مسکونی در مرحله عقد قرارداد هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *