اخبار نساجی

هيچ دليلي براي افزايش توليد نفت اوپك وجود ندارد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

رئيس هيات عامل اوپك گفت: هيچ دليل اقتصادي، فني واضطراري براي اينکه توليد نفت اوپك افزايش يابد، وجود ندارد.
به گزارش خبرنگار ايسنا در اردبيل، محمد علي آبادي امروز افزود: عرضه متناسب با تقاضا و در برخي موارد حتي بيش از آن است؛ به طوري که بيش از۶۰ميليون نفت روي دريا موجود است.
او اعلام کرد: درکشورهايي مثل چين و هند رشد اقتصادي متوقف يا منفي شده است، به طوري که وضعيت اقتصادي آمريکا و اروپا هم به همين ترتيب است و اين التهابي است که دربازار اقتصادي جهان هست و فعاليت اين کشورها را با رکود مواجه کرده است.

وي اظهار کرد: با توجه به زلزله اخير در ژاپن مصرف نفت اين کشور کاهش يافته است. از طرفي هم هوا روبه گرمي است ومصرف سوخت کاهش پيدا مي کند، بنابراين هيچ دليل اقتصادي، فني و اضطراري براي اينکه توليد نفت افزايش يابد، وجود ندارد.

وي افزود: بعضي ازکشورهاي مصرف کننده دنبال کاهش قيمت نفت هستند و اين قيمت را چون بازار تعيين مي کند، فکر نمي کنم به موفقيت دست يابند.
وي همچنين با اشاره به پتروشيمي اردبيل اظهار كرد: باتوجه به اينکه ساخت پتروشيمي اردبيل درمصوبات سفر دوم هيئت دولت به استان اردبيل به تصويب رسيده بود، سازمان دهي لازم براي اين كار توسط بخش خصوصي انجام شده است.

hinza chemical تبلیغات

علي‌آبادي با بيان اينکه مسئولين بايستي هر ازچند گاهي دراستانها حضور پيدا کنند و مسائل ومشکلات استانها را بررسي کنند، افزود: سفر به استانهاي مختلف را شروع کرده ام وامروز هم به همراه معاونين وزارت دراستان اردبيل حضور يافته‌ام.

وي با بيان اينکه وامي براي بخش خصوصي درنظر گرفته شده است، افزود: اميدواريم با کمک نمايندگان واستانداراردبيل مساله وام پتروشيمي اردبيل برطرف ومرحله اجرايي آن زودتر آغاز شود.
او درمورد استحصال نفت در منطقه مغان نيز گفت: هرکجا نفت باشد، وزارت نفت به آن جا حساس است، چرا که نفت مال ملت ايران است وبايد به خوبي صيانت شود.
سرپرست وزارت نفت اظهار کرد: نه تنها درمغان بلکه در تمام حاشيه‌هاي درياي خزر درحال مطالعه استحصال نفت هستيم واين کار را طور جد دنبال مي کنيم.

علي‌آبادي درپايان به اجراي قانون هدفمندي يارانه ها اشاره کرد و افزود: دربخشهاي مختلف گاز، نفت و بنزين بين ۶تا ۱۰درصد درمصرف صرفه جويي شده است.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن