هشدار غضنفری، این بار به متولیان نظارت و بازرسی

سازمان حمایت مصرف كنندگان، اجازه كنارآمدن با افزایش قیمت خودرو را ندارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا زمانی كه مدل نهایی قیمت گذاری خودرو تدوین نشده و خودروسازان و سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان به توافق نهایی دست نیافته اند، این سازمان اجازه ندارد با افزایش غیر قانونی قیمت ها بوی‍‍ژه خودرو كنار بیاید.

به گزارش ایرنا، ‌’مهدی غضنفری‌’‌ كه در حاشیه سی امین گردهمایی علوم زمین در جمع خبرنگاران سخن می گفت، تصریح كرد سازمان حمایت موظف است با كمك سازمان تعزیرات حكومتی از افزایش غیرقانونی قیمت ها در هر كالایی جلوگیری كند.

به گفته وی، در زمان حاضر ‘مدل قیمت گذاری’ یكی از بحث های جدی میان خودرو سازان و سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان است كه آیا نرخ گذاری براساس قیمت تمام شده خودرو باشد یا این كه نه، حاشیه بازار تعیین كننده خواهد بود.

وی تاكید كرد ‌بنابراین تا تدوین مدل و حصول توافق نهایی، ‌سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان اجازه ندارد با افزایش غیرقانونی قیمت ها موافقت كند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به درخواست برخی خودروسازان برای افزایش قیمت ها گفت: ‌‌قرار بر این بود كه آنها مدارك و مستندات خود را به سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان ارائه كنند و این سازمان تصمیم نهایی را اتخاذ كند.

به گفته غضنفری در صورتی كه برای سازمان حمایت، تحمیل هزینه های بالا و قرار گرفتن خودروسازان در حاشیه ضرر اثبات شد، قطعا با افزایش قیمت موافقت می كند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از خودرو سازان خواست تا همچون گذشته با دولت همكاری كرده و اجازه دهند نگرانی های آنها در باره احتمال ضرر از وضعیت قیمت ها، از مسیر قانونی خود پیگیری شود.

وی همچنین گفت كه تاكنون برای برخی خودروسازان بزرگ پرونده تخلف شكل گرفته و جریمه شده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *