اخبار نساجی

هزینه ایجاد هر شغل ۳۵ تا ۶۰ میلیون تومان/ بی‎توجهی به ظرفیت راکد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

عضو شورای عالی کار هزینه ایجاد هر شغل را ۳۵ تا ۶۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در زمانی که زودبازده‎ها اجرا می‎شد به استفاده از ظرفیت بنگاه‎های بزرگ و آنهایی که در حال ورشکستگی بودند، توجهی صورت نگرفت.
ولی الله صالحی در گفتگو با مهر با بیان اینکه در خصوصی سازی باید به آزاد سازی توجه شود، گفت: در مقطعی صنعت و اقتصاد در اختیار دولت قرار گرفت و حال طبق اصل ۴۴ تصمیم گری شد که در این بخش آزاد سازی صورت گیرد.

عضو شورای عالی کار اظهار داشت: برای اینکه کشور بتواند ظرفیت ایجاد مشاغل جدید و از جمله برنامه ۲٫۵ میلیونی دولت را داشته باشد لازم است تا فرصتها در اختیار بخش خصوصی قرار داده شود.
صالحی خاطر نشان کرد: از سویی نیز باید مراقب بود تا ایجاد شبه دولتی ها به گسترش بخش خصوصی تعبیر نشود چرا که امکان نظارت بر عملکرد شبه دولتی ها وجود نخواهد داشت و گسترش اینگونه فعالیتها نه تنها اشتغال زا نخواهد بود بلکه هدف اصل ۴۴ را نیز محقق نمی کند.
وی با تاکید بر این مطلب که اگر منابع و توانمندی های مردم وارد عرصه شوند می توان به مشاغل جدید و از جمله ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار شغل دست یافت، گفت: هم اکنون برای ایجاد یک شغل پایدار۳۵ تا ۶۰ میلیون تومان هزینه لازم است و این مبنایی است که توسط اقتصاد دانان محاسبه شد.

این مقام مسئول کارگری ادامه داد: البته به نظر نمی رسد که در بخش نقدینگی و منابع لازم برای ایجاد ۲٫۵ میلیون شغل مشکلی به وجود بیاید، اما نکته مهم این است که باید زمینه های استفاده از منابع نیز فراهم شود.
نماینده کارگران در شورای عالی کار تصریح کرد: در زمانی هم که زودبازده ها اجرا می شد اعتبارات وجود داشته است اما عده ای نتوانستند از آن استفاده کنند پس لازم است تا بسترها فراهم شود.
صالحی بیان داشت: البته وقتی که روند ایجاد مشاغل جدید شروع می شود خود به خود منابع جدید نیز فراهم می شود. در زمان وزیر سابق کار ما پیشنهاد داشتیم که در کنار زودبازده ها به واحدهایی که در حال ورشکستگی هستند نیز کمک شود تا بتوان مشاغل را حفظ کرد.
عضو شورای عالی کار تاکید کرد: اقتصاد مانند یک موجود زنده است که مراحل مختلف جوانی تا پیری را طی می کند. متاسفانه امروز بسیاری از واحدهای بزرگ صنعتی هستند که یا تولید ندارند و یا تولید آنها زیر ظرفیت است و یا اینکه تعطیل شده اند.

hinza chemical تبلیغات

وی افزود: برای ایجاد فرصتهای جدید شغلی می توان از این فضاها برای دستیابی به اهداف اشتغال زایی استفاده کرد، البته باید این نکته را هم بیان داشت که اگر دولت هم هیچ کاری نکند خود افراد برای اشتغال به کار از خود حرکتی خواهند داشت.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن