اخبار نساجی

هرگونه تغییر قیمت بلیت هواپیما بر عهده ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

نخجوانی با بیان اینکه شرکتهای هواپیمایی درخواست خود مبنی برافزایش قیمت بلیت را به ستاد هدفمند سازی ارائه دادند،گفت:اطلاع رسانی در این باره برعهده ستادهدفمندسازی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا،‌ “كاپیتان رضا نخجوانی” رییس سازمان هواپیمایی کشوری در جمع خبرنگاران، با اشاره به اخذ نتایج مطلوب در بازرسی‌های ایكائو از سازمان هواپیمایی كشوری، اظهار داشت: در بازرسی‌های بین‌المللی ‌سازمان بین‌المللی هواپیمایی كشوری (ایكائو) از ایران، نتایج این بازرسی با وجود آنكه قطعی نیست ولی ‌بسیار درخشان و مطلوب است.

وی ادامه داد: براساس بازرسی‌های ایكائو، رتبه سازمان هواپیمایی كشور ایران در مقایسه با سایر كشورهایی كه مورد بازرسی قرار گرفته‌اند، یعنی در میان ۱۷۷ كشور جهان، دهم است در حالی كه كشوری نظیر آمریكا در این‌ بازرسی در رتبه یازدهم قرار دارد.

hinza chemical تبلیغات

كاپیتان نخجوانی با تأكید بر اینكه بر آمار رسمی ایكائو هیچ نقصی وارد نیست و نمی‌تـوان ‌ادعایی برخلاف آن را مطرح كرد، گفت: بخش حاكمیتی توان آن را دارد كه بتواند با معیارها و ضوابط بین‌المللی خود را تطبیق دهد و بتواند جایگاه كشور را به لحاظ رنكینگ در یك رتبه برتر قرار دهد.

معاون وزیر راه و ترابری در مورد قرارداد خرید توپولف‌های ۲۰۴ و احتمال لغو آن، گفت: ‌سازمان هواپیمایی كشوری وظیفه ورود به حوزه‌های سیاسی ندارد، اما این موضوع را تکلیف خود می داند که هر شركت هواپیمایی كه قصد خرید هواپیمایی را دارد براساس مقررات جاری روز، موضوع را ارزیابی و در مورد آن اعلام‌ نظرکند.

وی با تأكید براینكه سازمان هواپیمایی كشوری تبلیغاتی عمل نمی کند، خاطرنشان كرد: با اعلام هر درخواستی مبنی بر خرید هواپیما، ‌وظیفه سازمان هواپیمایی بسته به كشور سازنده و نوع هواپیما، تطبیق شرایط است تا با ضوابط و دستورالعمل‌های استاندارد و فنی مطابق باشد.

نخجوانی در خصوص درخواست تأسیس شركت هواپیمایی توسط متقاضیان نیز گفت: در این‌باره درخواست‌های زیادی به سازمان هواپیمایی كشوری ارسال شده است، لذا هر شركت هواپیمایی و هر متقاضی كه واجد شرایط لازم مندرج در پایگاه اینترنتی سازمان هواپیمایی ‌باشد و ارزیابی سازمان دلالت بر وجود صلاحیت‌های فنی، عملیاتی و بازرگانی و توان‌های مالی شركت هواپیمایی داشته باشد، سازمان با تاسیس آن شرکت موافقت خواهد کرد.

رییس سازمان هواپیمایی كشوری ادامه داد: البته این جواب مثبت مشروط به رعایت زمان است، بدین ترتیب كه فرصتی شش ماهه ارائه می‌شود و چنانچه شركت‌ هواپیمایی در آن شش ماه نتواند وظایف و تعهدات خود را انجام دهد، مجوز پس از شش ماه ‌باطل خواهد شد.

معاون وزیر راه و ترابری در مورد صدور مجوز پرواز برای هواپیماهای ایران ۱۴۰، با بیان اینكه این هواپیما مجوز پرواز را از سازمان هواپیمایی كشوری اخذ كرده است، گفت: این هواپیما با در نظر گرفتن ملاحظات فنی و با رعایت یك محدودیت فنی، اجازه پرواز گرفته است اما به تدریج كه سایر سؤالات فنی این هواپیما پاسخ داده شود و جواب‌ها مثبت باشد، محدودیت‌ها نیز به تدریج كاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینكه هواپیمای ایران ۱۴۰ هم‌اكنون در حال پرواز است، اظهار داشت: با توجه به كارایی هواپیما و متناسب با شرایط و ویژگی‌های فنی آن، این محدودیت‌ها را ارزیابی می‌كنیم.

نخجوانی در خصوص همكاری سازمان هواپیمایی در ارائه تسهیلات به ایرلاین‌ها برای خرید هواپیما، اظهار داشت: سازمان هواپیمایی كشوری عملیات معرفی شركت‌های هواپیمایی را به بانك‌ها برای دریافت تسهیلات انجام نمی‌دهد و این مورد برای سازمان هواپیمایی تعریف نشده است.

رییس سازمان هواپیمایی كشوری ادامه داد: شركت‌های بازرگانی كه تشكیل می‌شوند براساس قوانین و مقررات عمومی كشور می‌توانند منابع مالی خود را از بانك‌ها و سایر مؤسسات مالی ـ اعتباری تأمین كنند و نیازی به معرفی ندارند اما اگر شركتی اعلام كند كه متمایل است سازمان هواپیمایی كشوری آن را برای ارائه تسهیلات معرفی كند، حتماً این كار را انجام می‌دهیم.

وی در خصوص احتمال تغییرات قیمت بلیت هواپیما گفت: ‌شركت‌های هواپیمایی داخلی در خواست خود را مبنی بر تغییر تصمیم‌گیری قیمت بلیت به ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها ارائه داده‌اند؛ سازمان هواپیمایی كشوری این تقاضا را منعكس كرده است اما هرگونه اطلاع‌رسانی در این‌باره بر عهده خود ستاد هدفمندی یارانه‌ها است.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن