اخبار فرش ماشینی

نگرش هنري در توليد فرش ايران موجب رونق بازرگاني و اقتصادي آن مي شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

تورج ژوله روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: براي رونق فرش ايران نيازمند مديراني هستيم كه به فرش به عنوان اثر هنري نگريسته و برنامه ريزي مناسب براي توليد آن داشته باشند.

وي گفت: مهم ترين وجه تمايز فرش ايراني با فرش هاي كشورهايي همچون چين، هند و پاكستان اين است كه توليد كننده ايراني به فرش به عنوان اثر هنري مي نگرد ولي در بازارهاي نوظهور، فرش به عنوان محصولي براي فروش و كسب سود اقتصادي توليد مي شود.
وي ادامه داد: بايد توجه داشت كه تفكر صرف اقتصادي براي فرش دستباف ايراني بسيار مضر است.
اين پژوهشگر فرش دستباف اظهار كرد: براي رقابت با كشورهاي توليد كننده فرش انبوه نيازمند ارايه آثار هنري هستيم كه اصالت طرح و رنگ و فرش ايراني را حفظ كند.

ژوله با بيان اينكه هنرمند واقعي كسي است كه اثري را خلق كند كه طرح، رنگ، كيفيت و نوع بافت آن نظر مخاطبان مختلف را جذب كند تاكيد كرد: آنچه قالي ايران را از ساير كشورها متمايز و ممتاز مي‌سازد اصالت طرح‌ ها، نقشه‌هاي تاريخي و سنتي آن است.
وي گفت: دنيا فرش ايراني را مي شناسد و ما نيز بايد فرش خودمان و تنوع موجود در آن و داشته هاي قديمي اين هنرو صنعت را بشناسيم.

hinza chemical تبلیغات

ژوله با اشاره به اينكه جغرافياي فرش ايران بسيار گسترده است افزود: براي بقاي هنر فرش ايراني نيازمند زمان و تربيت افرادي هستيم كه به فرش به عنوان هنر بنگرند.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن