نوسازی صنایع نساجی باید جدی گرفته شود

 

 نوسازی صنایع نساجی باید جدی گرفته شود

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نوسازی صنایع نساجی باید جدی گرفته شود گفت: صنعت نساجی از آن دسته صنایعی است که به دلیل مصرف بالای محصولات آن در کشور، اگر مورد توجه قرار نگیرد شاهد افزایش واردات و خروج منابع ارزی زیادی از کشور خواهیم بود.

علی علیلو اظهار داشت: صنعت نساجی در ابتدا یکی از صنایع مادر بود اما با بی توجهی به آن و حمایت از صنایع دیگر این صنعت جایگاه خود را از دست داد.

علیلو گفت: پرداخت تسهیلات سرمایه درگردش، نوسازی خطوط تولید وآموزش استفاده از تکنولوژی روز از جمله حمایتهایی است که می توان از صنعت نساجی کرد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: متاسفانه درصنعت خودرو سرمایه گذاری زیادی کردیم و بیشترین حمایت ها از این صنعت شد اما این صنعت نتوانست به استانداردهای بین المللی نزدیک شود.

وی تصریح کرد: بهتراست درصنایعی که سودآوری آنها سهل تر است و راحت تر می توان بازارهای بین المللی را تسخیرکرد سرمایه گذاری کنیم.

نماینده مردم شبستر درمجلس‌ با اظهار تاسف از مغفول و مهجور ماندن این صنعت تاکید کرد: حمایت از این صنعت ضمن تامین نیاز داخل به محصولات این صنعت به رشد اشتغال و درآمد کشور می افزاید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *