اخبار نساجی

نمکدان از ميز رستوران‌هاي اصفهان حذف شد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

رئيس اتحاديه رستوران‌داران استان اصفهان گفت: علاوه بر جايگزيني روغن مايع به جاي روغن جامد در طبخ غذا در رستوران‌هاي اصفهان، نمک نيز از ميز رستوران‌ها حذف شد

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شوراي اصناف کشور”حسين ملت” افزود: اصفهان از ديرباز يکي از مهم‌ترين شهرهاي تجاري ايران بوده است و در اين شهر اصناف و تجار نقش پررنگي را به علت شرايط محيطي و مرکزيت اصفهان در کشور دارند.

hinza chemical تبلیغات

وي اضافه کرد: يکي از گسترده‌ترين صنوف اصفهان، صنف رستوران‌داران و تالارهاي پذيرايي است و سابقه اين صنف را مي‌توان در سفرنامه‌ها و کتاب‌هاي به جا مانده از دوره صفويه مانند سفرنامه شاردن، کروسينسکي يا حاجي بلورچي و رساله‌اي که در باب غذا نوشته است پيدا کرد.

ملت تصريح کرد: در تمام رستوران‌هاي استان اصفهان روغن مايع جايگزين روغن جامد شده است و سعي بر آن داريم که از نمک کمتري در طبخ غذا استفاده شود اما علاوه بر جايگزيني روغن مايع به جاي روغن جامد در طبخ غذا نمک نيز از ميز رستوران‌ها حذف خواهد شد.

وي در مورد رستوران‌هاي فرنگي در استان افزود: در استان اصفهان رستوران‌هاي فرنگي بسياري تاسيس شده است که اين رستوران‌ها غذاي فرنگي را با کم‌ترين روغن، نمک و افزودني‌ها در اختيار مردم قرار مي‌دهند.

رئيس اتحاديه رستوران‌داران در مورد مصرف کاهو و سبزيجات در رستوران‌ها گفت: با توجه به اينکه عامل اصلي بيماري و با سبزيجات است سازمان بهداشت بر آن شد که شرکت‌هايي تاسيس کند که سالادها را استريل شده در اختيار رستوران‌ها قرار دهد، اما پس از مدتي چون کيفيت اين سالادها پايين بود مورد استقبال رستوران‌داران قرار نگرفت.

وي اضافه کرد: با توجه به عدم استقبال رستوران‌ها از کاهوهاي استريل شده وزارت بهداشت بر آن شد تا از بازنشستگان اين اداره براي نظارت درست بر انواع سالادها در رستوران‌ها اقدام کنند.

ملت در مورد نظارت بر قيمت غذاها ادامه داد: در واقع قيمت غذاها به عهده سازمان کنترل نظارت است و ما بنا به نرخ‌هاي تعيين شده بازرساني را براي کنترل قيمت‌ها به رستوران‌ها مي‌فرستيم، اما قيمت‌هاي غذا در همه رستوران‌ها ثابت نيست و بستگي به کيفيت و خدمات رستوران دارد.

وي در مورد قيمت غذا که بر عهده سازمان کنترل نظارت است، اضافه کرد: اين سازمان در واقع قيمت شش نوع غذايي که بيشتر در سفره ايرانيان طرفدار دارد را تعيين کرده و قيمت بيشتر غذاها با توجه به مواد به کار رفته در آن زير نظر اتحاديه رستوران داران قيمت‌گذاري مي‌شود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن