اخبار فرش ماشینی

نمايندگان وزارتخانه هاي صنايع كشاورزي قول پرداخت يارانه پنبه را دادند

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

نمايندگان وزارتخانه هاي صنايع و معادن و جهاد كشاورزي متعهد شدند كه يارانه پنبه تصويبي هيات دولت به زودي پرداخت شود.
مهندس جمشيد بصيري ، دبير انجمن صنايع نساجي ايران – در گفت  و گو با ايسنا ، با بيان اين مطلب افزود : معاون صنايع و اقتصادي وزير صنايع و معادن به تازگي در حضور نمايندگان پنبه پاك كن ها و كارخانه هاي ريسندگي كشور به همراه نمايندگان وزارت جهاد كشاورزي قول داد كه يارانه پنبه به زودي به كشاورزان پرداخت شود .
وي ادامه داد: هيات دولت در مهر ماه سال جاري تصويب كرد براي كمك به كشاورزان و صنعت نساجي، بابت هر كيلو پنبه ۱۸۰ تومان به كشاورزان يارانه پرداخت شود .
دبير انجمن صنايع خاطر نشان كرد : در صورت پرداخت يارانه پنبه ، قيمت پنبه داخلي به قيمت جهاني كاهش يافته و ديگر نيازي به واردات پنبه نخواهيم داشت .

وي افزود : در آن صورت كارخانه هاي داخلي تمام پنبه مورد نياز را از داخل خريداري كرده و با توليد نخ ، آن را به مصرف كننده بعدي كه كارخانه هاي ريسندگي ، بافندگي و امثال آن ها هستند ، عرضه خواهند كرد .
دبير انجمن صنايع نساجي با بيان اين كه پرداخت يارانه پنبه و اجراي اين فرايند نقش بسيار مهمي در كاهش قيمت تمام شده محصولات نساجي خواهد داشت تصريح كرد : در حال حاضر پنبه داخلي گران تر از پنبه وارداتي است ، ضمن آن كه ضايعات پنبه داخل ۱۷ تا ۱۸ در صد ، اما ضايعات پنبه وارداتي دو تا سه درصد است .
وي افزود : در حال حاضر پنبه وارداتي به صورت خالص فروخته مي شود ، در حالي كه پنبه داخلي به صورت ناخالص و به همراه وزن گوني و سيم بسته بندي فروخته ميشود .

hinza chemical تبلیغات

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن