نخستین نمایشگاه «سوخته نگاری روی پارچه» در لنگرود

 

 

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، آذین خلیلی هنرمند لنگرودی، ٧٤ اثر هنری خود را در نمایشگاهی در زمینه سوخت نگاری یا سوخته نگاری روی پارچه در ابعاد مختلف به تماشا گذاشته است.

این هنرمند با ذوق لنگرودی که با برپایی نمایشگاهی از آثار هنر سوخت نگاری سعی دارد با فعالیت در این زمینه و آموزش آن به علاقه مندان نسبت به احیای این هنر اصیل ایرانی که سالیان زیادی است به فراموشی سپرده شده اقدام کند.

این هنرمند که متولد ١٣٦٢ و دارای مدرک دیپلم است، افزود: این نمایشگاه اولین نمایشگاهی است که توسط بنده دائر گردیده و تمام سعی من بر این است که دوباره این هنر ظریف فراموش شده را احیا کنم تا به دیگران نیز معرفی شود.

خلیلی با بیان اینکه در این هنر دقت از جایگاه بالایی برخورداراست، افزود: کوچکترین بی دقتی باعث از بین رفتن اثر به طور کامل خواهد شد و افرادی که از تمرکز کمی برخوردار هستند می توانند با فعالیت در این عرصه، هم تمرکز خود را تقویت کرده و هم از روحیه شاد و خلاقی بهره مند شوند.

این هنرمند تصریح کرد: سوخت نگار جزو هنرهای ساده از لحاظ یادگیری و همچنین با هزینه پایین نسبت به سایر هنرها می باشد در نتیجه علاقه مندان زیادی را به خود جذب می کند و علاوه بر سرگرمی و تفننی که دارد یکی از هنرهای اصیل کشور است که کاربرد زیادی در تزیینات منازل دارد و مردم ایران از چنان ایده و ذوقی برخوردارند که می توانند با بکارگیری این هنر در زیبا تر کردن منازل از آن استفاده کنند.

این نمایشگاه تا هفتم خرداد ماه ٩٥ صبح و عصر در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود برای بازدید عموم دایر است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *