میزگرد ‘چالش ها و افق های صنعت آران و بیدگل’ برگزار شد

چالش ها و افق های پیش روی صنعت آران و بیدگل به عنوان یکی از قطب های تولید فرش ماشینی ایران عصر یکشنبه با حضور جمعی از مسوولان و صاحبان صنایع این شهرستان در شهرستان کاشان برگزار شد.

به گزارش مجله نساجی کهن، به نقل از ایرنا، اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل، مجتبی محلوجی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت و اکبر گلچین رییس هیات امنای شهرک صنعتی هلال بن علی (ع) و از صاحبان صنایع آران و بیدگل در این میزگرد حضور یافتند.

اقتصاد تک محصولی، فقدان بهره گیری از ظرفیت سایر بخش ها و شرکت های دانش بنیان، کمبود سرمایه در گردش و تامین مالی خرید ماشین آلات، همراهی نکردن برخی بانک ها در زمینه ارائه تسهیلات و نبود امکان ارتباط بین المللی منسجم جهت بازاریابی و فروش به عنوان بخشی از چالش های پیش روی صنعت منطقه مورد اشاره قرار گرفت.
حاضران در این میزگرد همچنین بر لزوم ایجاد شهرک های صنایع و فناوری های نوین، بهره گیری از ظرفیت دانش آموختگان دانشگاهی، تقویت فعالیت شرکت های دانش بنیان و صنایع کم آب بر، راه اندازی واحدهای تحقیق و توسعه صنایع، استفاده از ظرفیت سایر بخش ها مانند گردشگری، اجرای طرح های شهری مرتبط، برگزاری نمایشگاه های دائمی و مجازی و توجه به مسائلی مانند بسته بندی و بازاریابی به عنوان افق های پیش روی توسعه آران و بیدگل و سایر نقاط شمال استان تا کید کردند.
شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۸۰۰ واحد کوچک و بزرگ که بیشتر آنها در زمینه تولید فرش فعال بوده و زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم هزاران نفر را فراهم کرده، با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
آران و بیدگل با تولید سالانه افزون بر ۴۵ میلیون مترمربع فرش ماشینی در رتبه نخست تولید فرش کشور و رتبه دوم تولید فرش ماشینی جهان پس از غازی عنتب ترکیه قرار دارد.
گزارش تکمیلی این میزگرد در روزهای آتی انتشار می یابد.

 

Admin

فارغ التحصیل رشته تکنولوژی نساجی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *