اخبار نساجی

موافقت مجلس با بررسی خارج از نوبت طرح دریافت و پرداخت ۲۲۰ هزار میلیارد ریالی دولت در دو ماه اول سال ۹۱

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

تین نیوز:  نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رسیدگی خارج از نوبت طرح یك فوریتی اجازه دریافت و پرداخت های ۲۲۰ هزار میلیارد ریالی دولت در ماه های فروردین و اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۱ موافقت كردند.

نمایندگان در ابتدای جلسه علنی امروز /یكشنبه/ مجلس با تغییر دستور بررسی طرح یك فوریتی اجازه دریافت و پرداخت های دولت در ماه های فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۱ موافقت كردند.

بهارستان نشین ها با ۱۰۴ رای موافق، ۱۴ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر با تقاضای بررسی خارج از نوبت این طرح یك فوریتی موافقت كردند.

hinza chemical تبلیغات

براساس ماده واحده این طرح و درصورت تصویب نهایی به دولت اجازه داده می شود در چهارچوب قانون پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۵ دی ماه ۸۹ و قانون بودجه سال ۹۰ كل كشور در ماه های فروردین و اردیبهشت سال ۹۱ درآمدها و سایر منابع عمومی و اختصاصی را وصول و به خزانه واریز كند و اعتبارات هزینه ای و تملك دارایی سرمایه ای، مالی و اختصاصی از آن محل در چهارچوب احكام و جداول قانون بودجه سال ۹۰ تا مبلغ ۲۲۰ هزار میلیارد ریال دریافت و پرداخت كند.

همچنین طبق این ماده واحده و درصورت تصویب نهایی ، دریافت و پرداخت مبلغ ۲۲۰ هزار میلیارد ریال مشروط بر این كه هزینه های جاری بیش از ۱۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش نیابد، همچنین در اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها برای سه ماه سال ۹۱ معادل سه ماه پایانی سال ۹۰ عمل كند.

در صورت تصویب نهایی، وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز موظف است تنخواه گردان حسابداری موضوع ماده ۲۶ قانون محاسبات عمومی كشور را كه در چهارچوب ماده مذكور در سقف این ماده از محل اعتبار فوق به دستگاه های اجرایی مربوط پرداخت می كند حداكثر تا پایان سال ۹۱ تسویه كند.

براساس تبصره ۱ این ماده واحده و درصورت تصویب نهایی، بودجه شركت های دولتی، بانك ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت و رابطه مالی دولت و نفت براساس قانون بودجه سال ۹۰ كل كشور متناسب با زمان دوره مشابه قابل اجرا است.

در تبصره ۲ نیز آمده است: با تصویب نهایی قانون بودجه سال ۹۱ دولت موظف است به نحو مقتضی اعمال حساب براساس آن را از اول فروردین ۹۱ اقدام كند.

یك فوریت این طرح سه شنبه هفته گذشته در مجلس به تصویب رسید.

هم اكنون نمایندگان مجلس درحال بررسی كلیات این طرح یك فوریتی هستند.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن