اخبار نساجی

معاون سازمان بنادر از عزم جدی دولت برای توسعه بندر چابهار خبر داد

 

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص توسعه محور شرق و انتقاد از عدم انجام اقدامات عملی طی دولت های گذشته، از عزم جدی دولت یازدهم و تصمیم عملی سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه محور شرق با محوریت بندر چابهار خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، علی جهاندیده با بیان این که ظرفیت های ارزشمندی از جمله ترانزیت، ترانشیپ، گردشگری دریایی و غیره در این منطقه از کشور وجود دارد، گفت: چنانچه ترانزیت در این منطقه فعال شود، قطعاً درآمد بیشتری به نسبت فروش نفت عاید کشور خواهد شد.

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر با اشاره به سفر سال گذشته ریاست جمهوری به بندر چابهار و تأکید ایشان بر فعال سازی نقش بین المللی بندر چابهار در جذب خطوط تجاری جهانی و رونق ترانزیت در محور شرق کشور، گفت: مزیت های بسیار بالا در بندر چابهار و محور شرق اقتضا می کند تا واحدهای ملی برای سرمایه گذاری در بندر اقدام کنند.

جهاندیده گفت: در بخش پسکرانه بندر باید استانهای سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی به یاری سازمان بنادر بیایند، توسعه ریلی، جاده ای و الحاق زمین به بندر را از جمله اولویت های سازمان بنادر در بخش پسکرانه برشمرد.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن