اخبار نساجی

مشکل مبادلات مالی دو کشور حل شد

یک مقام صادراتی هند خبر داد
مشکل مبادلات مالی دو کشور حل شد

مشکل مبادلات مالی دو کشور حل شد رئیس فدراسیون سازمان‌های صادرکننده هند با اشاره به سفر هیئت تجاری ۵۶ نفره ایران به این کشور گفت مشکل پرداخت های مالی بین دو کشور حل شده و اکنون صادرکنندگان هندی باید بر افزایش صادرات به این کشور تمرکز کنند.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از پایگاه اینترنتی ایندیا تایمز، صادر کنندگان عضو فدراسیون سازمان های صادر کننده هند، امروز خبر دادند: با مرتفع شدن مشکلات مربوط به مکانیزم پرداخت ها، ایران تلاش می کند، محصولات کشاورزی نظیر گندم، برنج و شکر از هند وارد نماید.

رفیق احمد، رئیس فدراسیون سازمان های صادر کننده هند امروز به خبرنگاران گفت: «تقاضای زیادی برای خرید محصولات کشاورزی و دارویی تولید هند از سوی ایران وجود دارد. ما باید بر روی بازار ایران متمرکز شویم. این مسئله همچنین به ما در کاهش کسری تجاری مان کمک می کند.»

کسری تجاری هند در سال مالی گذشته، به بالاترین میزان در تاریخ این کشور، یعنی به رقم ۱۸۵ میلیارد دلار رسید.

بر اساس این گزارش، یک هیئت ۵۶ نفره تجاری از ایران به هند سفر کرده تا راه های گسترش مبادلات تجاری با هند را بررسی نماید.

احمد افزود، با توجه به برطرف شدن مشکل پرداخت ها با ایران که برای مدت طولانی بر سر راه مبادلات تجاری دو کشور مانع ایجاد کرده بود، اکنون باید تمرکز اصلی بر افزایش صادرات معطوف شود.

وی همچنین اظهار داشت: «مکانیزم پرداخت با طرف ایرانی ایجاد شده است و اکنون صادر کنندگان باید بر گسترش بازار تمرکز کنند. ما با هیئت تجاری ایران دیدار خواهیم داشت.»

احمد ادامه داد: «ایران که با تحریم های غرب روبروست، تلاش می کند ۴ کالای اصلی کشاورزی یعنی گندم، برنج، شکر و چای را از هند وارد کند.»

فدراسیون سازمان های صادر کننده هند همچنین خواستار حمایت دولت این کشور از افزایش صادرات به کشورهایی چون چین و کشورهای آفریقایی به منظور کاستن از کسری تجاری هند شد.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن