اقتصاد و مدیریت

“مشکلی در تامین ارز مورد نیاز نداریم”

 

معاون نظارتی بانک مرکزی با تاکید بر اینکه مشکلی در تامین ارز مورد نیاز در کشور وجود ندارد، گفت: مسافران ارز مورد نیاز خود را از صرافی‌های مجاز خریداری کنند.

ابراهیم درویشی در گفتگو با مهر از تامین ارز مورد نیاز برای مسافران خبرداد و گفت: بانک‌ مرکزی هیچ مشکلی برای تامین ارز مسافری ندارد و بانک‌های مستقر در پشت گیت فرودگاه‌ها این ارز را در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

معاون نظارتی بانک مرکزی همچنین با تاکید بر اینکه اگر بانک‌ها ارز بیشتری نیاز داشته باشند، بانک مرکزی آن را تامین خواهد کرد، تاکید کرد: مسافران ارز مورد نیاز خود را از صرافی های مجاز خریداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه مسافران ارز را از صرافی های غیر مجاز تامین نکنند، عنوان کرد: افرادی که بدون فاکتور اقدام به خرید ارز نمایند در زمان خروج از کشور با مشکل مواجه می شوند، زیرا ارزی که از کشور خارج می شود، نیازمند فاکتور است.

درویشی خاطرنشان کرد: صرافی های مجوزدار از سوی بانک مرکزی می توانند ارز مازاد مورد نیاز مسافران را تامین کنند که البته خرید این ارز نیز بدون سقف نیست.

معاون نظارتی بانک مرکزی با اشاره به اینکه ارز مازاد با دریافت درصدی کارمزد توسط صرافی های مجاز قابل تامین است، افزود: بانک مرکزی قادر به تامین ارز مورد نیاز با نرخ مرجع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن