مردود شدن ۱۴ شرکت معروف پوشاک از ارزیابی محیط‌ زیست

محققان، پایداری، شرایط کاری، استفاده از مواد شیمیایی، مدیریت زباله و آب را در ۱۴ شرکت معروف پوشاک بررسی کردند و نتایج نشان داد که هیچ‌یک از این شرکت‌ها در ارزیابی اخلاقی و محیط زیست موفق نبودند.

 کارولین چن مدیر مبارزات عدالت اجتماعی سبز ایالات متحده گفت: مصرف‌کنندگان خواستار لباس‌هایی سازگار با محیط زیست هستند، اما بسیاری از شرکت‌ها تنها وعده پایداری و سازگاری با محیط زیست را می‌دهند.

به گزارش مجله نساجی کهن به نقل از اعتمادآنلاین، شرکت‌ها باید به وعده‌های خود عمل کرده و ابتکارات لازم در جهت سازگاری با محیط زیست را ارائه دهند. بسیاری از شرکت‌ها بدون تخصیص معیارها و زمان‌بندی‌ها وعده‌های پایدار را به طور گسترده‌ای تدوین کرده، اما از اجرای آن پیروی نمی‌کنند.

به طور کلی، صنعت نساجی هر ساله ۴۳ میلیون تن مواد شیمیایی سمی استفاده می‌کند که بیشتر شرکت‌ها این موضوع را فاش نمی‌کنند. ناگفته نماند این مواد سمی، تهدیدکننده سلامت افراد هستند.

در این گزارش توصیه شده افراد در موارد ضروری لباس تهیه کنند، این روند نه تنها موجب تولید کمتر البسه و در نتیجه کاهش آلودگی محیطی شده بلکه موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز می‌شود.

برندهای ارزیابی شده در این تحقیق: تارگت، جان اسپرت، نایک، گپ، نوی، بنانا رپابلیک ، نورث فیس، ان تیلیور، عقاب امریکایی، رالف لورن، آبرکرومبو و فیتچ، والمرت، انترپولوژی، اربن اتفیتر و فری پیپل بودند.

 

تحریریه مجله نساجی کهن

ارسال مقالات و ترجمه جهت انتشار در سایت : info@kohanjournal.com

جهت دریافت آخرین خبرها و به روز ترین نمایشگاه های نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید

فرم ثبت نام سریع

جهت دریافت آخرین خبرها و به روز ترین نمایشگاه های نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید

Admin

فارغ التحصیل رشته تکنولوژی نساجی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *