مذاکره با بانک مرکزی برای تنزیل مجدد «ال.‌سی»

مذاکره با بانک مرکزی برای تنزیل مجدد «ال.‌سی» قائم مقام وزیر صنعت در امور کسب‌وکار از مذاكره با بانك مركزي براي تنزیل مجدد «ال . سي» توليدكنندگان خبر داد.

مسعود موحدی با بیان اینکه مشکلات بخش صنعت در کارگروه رفع موانع تولید، بررسی و جمع‌بندی شده است، اظهار کرد: با استناد به صحبت تولیدکنندگان، حدود ۷۰ درصد مشکل بخش تولید به تامین منابع مالی مربوط می‌شود که البته این مساله قابل بحث است.

وی در گفت‌وگو با «فارس»، تصریح کرد: در مورد بانک‌ها می‌توان روش‌هایی را به کار برد که خدمات بهتری به بخش صنعت ارائه دهند هرچند در حال حاضر نیز بانک‌ها خدماتی را به تولیدکنندگان ارائه می‌کنند و اینطور نیست که سیستم بانکی قفل شده باشد، اما در انجام فرآیند‌ها تاخیر وجود دارد و به سختی انجام می‌شود. موحدی با اشاره به جلسات مسوولان وزارت صنعت و بانک مرکزی، گفت: این جلسات در جهت فعال کردن منابع بانکی و استفاده از امکانات موجود برگزار می‌شود، به نظر می‌رسد که امکانات زیادی در بانک‌ها وجود دارد و می‌توانیم از مسیرهای دیگری نیز برای بخش تولید تامین مالی کنیم که این مساله در حال بررسی است. موحدي ادامه داد: وزارت صنعت متولی امور صنعتی و معدنی است و ما به دنبال اجرایی شدن ابزارهای تامین مالی بخش صنعت هستیم، اما اینکه چقدر از این ابزارها اجرایی شده است را باید از بانک مرکزی سوال کرد. قائم‌مقام وزیر صنعت با بیان اینکه بیشترین مشکلی که از سوی تولیدکنندگان ابراز می‌شود کمبود منابع مالی است، گفت: حدود یک ماه پیش جلسه مشترکی با حضور شورای معاونین وزارت صنعت و اقتصاد تشکیل و در آنجا کارگروهی برای بررسی این مساله تعریف شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *