اخبار نساجی

مذاکره ایران با ۱۲ شرکت خارجی برای فروش LNG

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

مدیر عامل شرکت مایع سازی گاز طبیعی ایران با اشاره به اعلام آمادگی چند شرکت هندی برای خرید LNG از ایران از مذاکره همزمان با ۱۲ شرکت آسیایی، اروپایی و آفریقایی برای فروش LNG خبر داد.

علی خیراندیش در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت بازاریابی و فروش محموله‌های LNG ایران، گفت: هم اکنون ۱۲ شرکت آسیایی، اروپایی و آفریقایی برای خرید LNG از ایران مذاکراتی را انجام داده اند.
مدیر عامل شرکت مایع سازی گاز طبیعی ایران در خصوص آخرین وضعیت مذاکرات انجام شده با شرکتهای هندی برای فروش LNG، توضیح داد: هند تا پایان سال ۲۰۱۳ میلادی با کسری ۳ تا ۵ میلیون تنی گاز طبیعی روبرو است.

hinza chemical تبلیغات

این مقام مسئول با اعلام اینکه شرکتهای هندی برای خرید LNG از ایران مذاکرات متعددی انجام داده و آمادگی خود را برای خرید این حامل انرژی اعلام کرده اند، تصریح کرد: به زودی با مشخص شدن زمان بهره برداری و تولید زودهنگام LNG قراردادهای جدید با برخی از کشورهای خارجی همچون هند برای فروش LNG امضا خواهد شد.

وی با اشاره به دریافت پیشنهاد خرید خارجی حدود ۱۸.۵ میلیون تن LNG از ایران، تاکید کرد: این در حالی است که کارخانه ایران LNG از ظرفیت تولید سالانه ۱۰.۵ میلیون تن گاز مایع در فاز نخست توسعه برخوردار است.

به گفته مدیر عامل شرکت مایع سازی گاز طبیعی ایران تاکنون ۱۲ شرکت خارجی شامل یک شرکت آفریقایی، هفت شرکت آسیایی، ۲ شرکت آمریکای جنوبی و ۲ شرکت اروپایی برای امضای قراردادهای خرید LNG از ایران اعلام آمادگی کرده اند.

به گزارش مهر، با احتساب قیمت‌های فعلی در بازار جهانی LNG با راه اندازی فاز یک پروژه گازی ایران ال.ان.جی سالانه ۹ میلیارد دلار درآمد نصیب کشور می شود، همچنین از محل تولید و صادرات میعانات گازی سالانه ۴۵۰ میلیون دلار درآمد حاصل خواهد شد.

با تولید و صادرات محموله‌های ال.پی.جی کارخانه ایران ال.ان.جی حدود یک میلیارد دلار سالانه درآمد حاصل می شود ضمن آنکه پیش بینی می شود نخستین تولید LNG ابتدا با ۵۰ درصد ظرفیت کمتر از ۲ سال آینده راه اندازی شود.

هدف از اجرای دو ردیف پروژه ایران ال ان جی تولید سالانه ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تن گاز مایع شده بوده که ساخت آن در منطقه تنبک عسلویه در حال انجام بوده که پیش بینی می شود با صدور محصولات این طرح گازی روزانه حداقل ۲۰ میلیون دلار درآمد نصیب کشور شود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن