اخبار فرش ماشینی

لباسهاي نيروزا در جام جهاني فوتبال

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

در‎ ‎کفش هاي ضد اسيب فناوري به کار رفته نوارهاي باريکي است که در ميانه کف اين کفشهاي‎ ‎بسيار سبک قرار گرفته اند و به تثبيت کردن موقعيت پاي بازيکنان فوتبال کمک مي‎ ‎کند‎.‎

رقابتهاي‎ ‎جهاني فوتبال ميداني مناسب براي عرضه فناوريهاي جديدي است که مي توانند عملکرد‎ ‎ورزشکاران را بهبود داده و از ميزان جراحتهاي ناشي از سرعت بالاي رقابتهاي ورزشي‎ ‎بکاهد. فناوريهايي که جام جهاني ۲۰۱۰ ميزبان جديدترين آنها خواهد بود‎.

‎رقابتهاي‎ ‎پر هياهوي جام جهاني فوتبال طي دوره هاي اخير خود از بعدي جديد و جدايي ناپذير نيز‎ ‎برخوردار شده است. اين رقابتها هر چهار سال با حضور تيمهاي ملي کشورهاي برگزيده‎ ‎جهان در کنار شرکتهاي توليد کننده تجهيزات ورزشي و فناوريهاي جديد آنها آغاز به‎ ‎مبارزه مي کنند تا در نهايت نقش فناوريهاي جديد در برد تيم ها آشکار شود. شرکت‎ ‎آديداس که توليد لباس، کفش و لوازم ورزشي بسياري از رقابتها و باشگاههاي بزرگ ورزشي‎ ‎را به عهده دارد طي کنفرانسي مطبوعاتي که ۲۷ فوريه ۲۰۱۰ در پورتلند آمريکا برگزار‏‎ ‎شد به معرفي فناوريهاي جديد خود براي جام جهاني ۲۰۱۰ پرداخته است‎.

‎رقابتهاي جام‎ ‎جهاني ۲۰۱۰ آفريقاي جنوبي در ماه ژوئن برگزار خواهد شد و محصولات فناورانه اين شرکت‎ ‎در تمامي طول مسابقات حضور فعالي خواهند داشت که اولين و مشهورترين آنها توپ‏‎ Jabulani ‎است که طي ماه هاي گذشته خبرهاي متعددي درباره آن منتشر شده است. اين توپ‎ ‎که گردترين توپ فوتبال جهان نيز ناميده مي شود از هشت بخش که به واسطه حرارت در‎ ‎کنار يکديگر قرار گرفته اند برخوردار است و به همين دليل علاوه بر افزايش دقت در‎ ‎زاويه گردي توپ، امکان نفوذ آب به درون آن نيز از بين خواهد رفت. نقصي که بسياري از‎ ‎بازيکنان فوتبال به دليل آن ضربه هاي آزاد ارزشمند را در محوطه جريمه از دست مي‎ ‎دهند‎.

‎آديداس همچنين لباس کامل ورزشي تيمهاي ملي ۱۲ کشور را از جمله آفريقاي‎ ‎جنوبي، آلمان، فرانسه، اسپانيا، آرژانتين و مکزيک را فراهم خواهد کرد. قسمت پشت‎ ‎پيراهن هاي توليد شده اين شرکت نوارهاي رنگي به شکلي مجزا به چشم مي خورند که‎ TechFit ‎نام دارند. لايه اي قابل ارتجاع و فشرده که مي تواند به پرش عمودي بازيکن،‎ ‎سرعت و استقامت وي کمک کند. به بياني ديگر اين نوارها مي توانند انرژي را که در حين‎ ‎حرکت بازيکن از دست مي رود را ذخيره سازد‎.
‎اين ميزان از افزايش يعني افزايش‎ ‎نيروي بازيکن تا ۵٫۳ درصد، افزايش ميزان پرش عمودي تا ۴ درصد، سرعت دويدن تا ۱٫۱‏‎ ‎درصد و استقامت تا ۰٫۸ درصد شايد چندان زياد به نظر نيايد اما زماني که بازيکن با‎ ‎ورزشکاران درجه يک جهاني تحت شرايطي بسيار پر سرعت و پر استرس رو به رو مي شود اين‎ ‎ميزان افزايش توانايي به واسطه لباسي که بازيکن به تن دارد بسيار بيشتر از واقع به‎ ‎نظر خواهد آمد‎.
‎بر اساس سايت رسمي آديداس اين نوارهاي ارتجاعي که از شبکه هاي‎ ‎انرژي زا ساخته شده اند با تبديل انرژي هاي به هدر رفته يا انرژي حرکتي ورزشکار به‎ ‎سرعت و توانايي حرکتي به ورزشکاران کمک مي کند در بالاترين سرعت بهترين عملکرد را‎ ‎داشته باشند‎.
‎سازمان فيفا نيز با وجود پافشاري بر منع استفاده از فناوري هايي‎ ‎مانند فناوري بازپخش ويدئويي در حين بازي فوتبال از فناوري‎ TechFit ‎کاملا استقبال‎ ‎کرده است و بازيکنان و تيمهاي ملي هيچ محدوديتي در استفاده از آن نخواهند‎ ‎داشت‎.
‎محصول ديگر ويژه جام جهاني ۲۰۱۰ که فناوري جديدي در توليد آن مورد استفاده‎ ‎قرار گرفته است، کفشهاي ميخ داري است که از فناوري به نام‎ Powerspine ‎برخوردار است‎. ‎اين فناوري در واقع نوارهاي باريکي است که در ميانه کف اين کفشهاي بسيار سبک قرار‎ ‎گرفته اند و به تثبيت کردن موقعيت پاي بازيکنان فوتبال کمک مي کند. به اين شکل اين‎ ‎کفشها از بروز جراحتهايي مانند پارگي زردپي پا مي کاهد‎.‎

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن